Brīdinājums par stipriem nokrišņiem un pērkona negaisu

19.06.2024. no rīta Latviju, sākot no rietumiem, sāks šķērsot nokrišņu zona – daudzviet gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes, vietām ļoti stipras, lokāli iespējama krusa. Galvenokārt valsts austrumu daļā krasas vēja brāzmas līdz 20 m/s.

Brīdinājums spēkā no plkst. 05:00 19.06.2024. līdz plkst. 20:00 19.06.2024.

Brīdinājuma līmenis:

  X 
ZAĻŠDZELTENSORANŽSSARKANS
Hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstamiEsi informēts!Esi gatavs!Rīkojies!

ESI GATAVS ļoti stipram pērkona negaisam!  Ja vien iespējams, nekavējoties meklē patvērumu slēgtās telpās un seko norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas.  Pērkona negaiss būtiski ietekmēs āra aktivitātes. Drošības apsvērumu dēļ izvērtē, vai nav jāatceļ vai jāpārceļ uz vēlāku laiku ārā plānotie pasākumi. Īpaši piesardzīgs esi vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisa ietekmei: atrodoties mežā, meklē patvērumu zemākā vietā, vietās ar zemākiem krūmiem, savukārt, atrodoties atklātā teritorijā, patveries zemā vietā, piemēram, ielejā. Izvairies no atrašanas uz pakalniem, klajā laukā, blakus elektrolīnijām. Atrodoties uz ūdens, mēģini nokļūt krastā un nekavējoties meklē patvērumu. Parūpējies arī par mājdzīvniekiem, arī viņus apdraud pērkona negaiss. Atsevišķos rajonos gaidāmi elektroenerģijas un telekomunikāciju traucējumi. Vairāk par elektrodrošību un rīcību elektrības pārtraukumu gadījumā negaisa laikā lasi https://sadalestikls.lv/lv/padoms/as-sadales-tikls-atgadina-par-drosibas-pasakumiem-negaisa-laika ! Ja ēka nav aprīkota ar zibens un pārsprieguma aizsardzības sistēmām, negaisa laikā elektroierīces darbināt ir bīstami – tās ir jāatvieno no elektrotīkla!  Krasu vēja brāzmu rezultātā vējš lauzīs koku zarus un pat kokus. Nefiksēti priekšmeti vai atlūzas tiks nestas pa gaisu. Nenovieto transportlīdzekli zem kokiem. Pēc iespējas izvairies no tādu priekšmetu izmantošanas kā elektriskais skrejritenis, makšķere, arī lietussargs un izvairies atrasties metāla priekšmetu un objektu tuvumā. Lietusgāzes izraisīs strauju ūdens līmeņa celšanos un iespējama zemāko vietu applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļiem apgrūtinās pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Rēķinies, ka dažiem braucieniem būs nepieciešams ilgāks laiks.  Pērkona negaisu var pavadīt arī lielgraudu krusa, bojājot kultūraugiem un sējumiem. Vairāk par nepieciešamo rīcību pērkona negaisa laikā lasi https://www.vugd.gov.lv/lv/stiprs-vejs-negaiss !

Aktuālajai brīdinājumu informācijai sekojiet bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112!

LVĢMC tālr. 67032609
VUGD tālr. 20404112