Brenguļu sākumskolai atzinība LVM Meža olimpiādē

Noskaidroti LVM Meža olimpiādes laureāti

Ar mērķi veicināt skolēnu veselību un izpratni par mežu kā skābekļa avotu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) šogad rīkoja LVM Meža olimpiādi, kurai nule kā noskaidroti uzvarētāji.

Laureātu diplomu un bezmaksas autobusu ekskursijai visai klasei uz “Latvijas Meža dienām” Tērvetē 26. vai 27. maijā saņem Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 6.a klase, skolotāja Danuta Eva Bite.

Atzinības diplomus un sēklas jaunam mežam nopelnījuši vēl septiņi olimpiādes dalībnieki, kas aktīvi darbojušies meža izziņā:

  • Brenguļu sākumskolas 1.–4. klase, skolotāja Gunita Bajāre;
  • Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 2.a klase, skolotāja Ligita Zāģere;
  • Viduskurzemes pamatskolas-attīstības centra 9.c klase, skolotāja Zane Freija;
  • Rīgas 49. vidusskolas 4.a klase, skolotāja Jana Sakne;
  • Jelgavas 4. sākumskolas 2.a klase, skolotāja Iveta Krūmiņa;
  • Ogres Centra pamatskolas 1.c klase, skolotāja Iveta Bučeniece;
  • Rīgas Jauno tehniķu centra Dabaszinību skolas puķkopības pulciņš, skolotāja Jeļena Golovanova.

Pieredze dalās Meža olimpiādes dalībnieki no Viduskurzemes pamatskolas: “Novembra sākumā mācību stundās ieguvām informāciju par koku audzēšanu un stādiņu kopšanu. Skolas tuvumā esošajā mežā salasījām dažādu koku sēklas: kļavas, ozola, kastaņa, priedes un egles. Domājot par tīru vidi, iesējām sēklas izlietotajās piena pakās. Kad iesējām sēklas, decembrī ar klasi latviešu valodas stundās turpinājām iepazīt dažādu koku sugas un atpazīt koku sēklas un lapas. Sociālo zinību stundā kā īsti detektīvi skolas tuvumā esošajā mežā meklējām dažādus meža dārgumus. Janvāra sākumā uzdīga pirmā priedīte, taču tā iznīka, jo trūka siltums un gaisma. Visu mēnesi turpinājām laistīt un kopt pārējos iesētos kokus. Februāra sākumā uzdīga kastaņa, tā auga ļoti ātri, taču pēc kāda laika parādījās lapu brūnēšanas slimība, un šobrīd augšana ir apstājusies. Martā uzdīga egles un kļavas, kuras pavasara saulītē aug jūtami ātrāk. Turpināsim vērot koku augšanu arī turpmāk, lai vēlāk tos varētu iestādīt skolas apkārtnē.”

LVM Meža olimpiādē varēja piedalīties Latvijas skolu 1.–9. klases vai klašu komandas, kuras veido 6–30 skolēni. Olimpiādes uzdevums bija vairot skābekli – iet mācīties un vingrot mežā, iedvesmojoties no LVM un LOK sagatavotajām idejām izzinošiem pārgājieniem, kā arī sējot un audzējot kokus! To skolēni varēja darīt gan rudenī, salasot un iestādot zīles, gan ziemā, rūpējoties par iestādītiem kokiem, gan arī pavasarī, ievācot no čiekuriem jaunas priežu un egļu sēklas. Papildu balvas tika piešķirtas, ja dalībnieki bija iedvesmojuši vēl citus vairot skābekli, publicējot savas aktivitātes arī skolas vai skolotāju sociālā tīkla “Facebook” publiskajos kontos. Vairāk informācijas par olimpiādi šeit.