“Boršča bērni un draugi Vaidavā”

Ņemot vērā situāciju Ukrainā, Latviju par savu mītnes zemi izvēlējušies ne viens vien Ukrainas pilsonis. It īpaši bērniem un jauniešiem nepieciešams atbalsts veiksmīgākai integrācijai un patstāvības nostiprināšanai, lai septembrī varētu uzsākt skolas gaitas.

Lai veicinātu ukraiņu bērnu integrāciju, kā arī rastu iespējas socializēties, Latvijā tiek rīkotas dažādas vasaras nometnes. Viena no tām “Boršča bērni un draugi Vaidavā” šonedēļ izskanēs ar pateicības koncertu piektdien, 15. jūlijā plkst. 20.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā. Īpašais viesis koncertā būs ukraiņu tautas instrumenta banduras un skanīgās balss pavēlniece Daria Leleko. Organizatori sola arī gardo boršču ar pampuškām – mīlīgi apaļām un pufīgām maizītēm ar ķiplokiem un zaļumiem. Ukrainā tās ir tradicionāla piedeva borščam. Ieeja koncertā bez maksas.

Nometni Vaidavā organizē labdarības biedrība “Sova ABC” un Ģirts Slaviņš, kurš nu jau kļuvis zināms visā Latvijā ar palīdzību ukraiņu sievietēm, Rīgā nodibinot mājas virtuvi “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm”, radot Latvijā iebraukušajām ukrainietēm darba iespējas un iepriecinot apmeklētājus ar vakariņām, kas silda ne tikai vēderu, bet arī sirdi.

Nometnes “Boršča bērni un draugi Vaidavā” mērķi ir celt jauniešu pašapziņu, emocionālo labklājību, kā arī veicināt veiksmīgāku integrāciju Latvijas sabiedrībā, bet galvenie uzdevumi – sadarbības prasmju pilnveidošana un attīstīšana, pašapziņas celšana, emocionālās labklājības vairošana, radošās pašaizpausmes stiprināšana un rūpes par bērnu un jauniešu labbūtību.

Valmieras novada pašvaldība atbalstīja šo nometni, piešķirot telpu nomas atlaidi 90 % apmērā.