Bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punkts Strenču PNS teritorijā

No pagājušas nedēļas, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” pieejams bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punkts. Ņemot vērā slimnīcas kultūrvēsturisko nozīmi, teritoriju bieži apmeklē tūristi, kam jau par paradumu kļuvis līdzi ņemt savu ūdens pudeli. Bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punkts atrodas pie virtuves ēkas, no A3 šosejas puses. Punkts apzīmēts ar zilu marķējumu un tas darbosies tikai gada siltajos periodos.

Dzeramā ūdens punkts ir ilgtspējīgs risinājums, kas kā mērķis ir iekļauts Slimnīcas vides aizsardzības nostādnēs. Tas ir svarīgs papildinājums arī Strenču tūrisma infrastruktūrai. Tepat blakus ir Mežtaka, daudzi ceļotāji šo maršrutu veic kājām vai ar velosipēdu un bieži vien līdzi ņem savu ūdens pudeli. Šāda punkta pieejamība veicina videi draudzīgu pieeju, kā arī samazina vidē “aizmirsto” plastmasas atkritumu apjomus Strenču mežos. Pie ūdens uzpildes punkta izvietota arī velo novietne ērtākai piekļuvei.

Alīna Kitnere, slimnīcas projektu vadītāja

Norādām, ka punkts paredzēts tikai dzeramā ūdens pudeļu uzpildīšanai!