Bezmaksas atbalsts pusaudžiem, kas nonākuši mentālās veselības grūtībās

Bezmaksas atbalsts pusaudžiem, kas nonākušas mentālās veselības grūtībās

Valmierā kopš 2021.gada 1.jūlija, pateicoties Veselības ministrijas finansējumam, darbu turpina Bērnu un pusaudžu resursu centrs (turpmāk – PRC). Pusaudžu resursu centra komandas misija ir sniegt atbalstu pusaudžiem, kas nonākuši mentālās veselības grūtībās, un viņu ģimenēm. PRC pakalpojums ir bezmaksas un atbalstu sniedz multidisciplināra komanda – iespējams saņemt psihologa, psihiatra, mākslas terapeita, mentora un uztura speciālista konsultācijas klātienē vai attālināti, fizioterapeita nodarbības, kā arī narkologa konsultācijas.

Epidemioloģiskā situācija ir ietekmējusi pusaudžu mentālo veselību, socializēšanās prasmes, veicinājusi pastiprinātu viedierīču lietošanu, ko var novērot arī pēc pieprasījuma pēc pakalpojuma. Kopš 2022.gada janvāra PRC Valmieras filiālē, pateicoties Labklājības ministrijai, tiek piedāvāta programma arī tiem pusaudžiem, kas saskaras ar vielu vai procesu pārmērīgu lietošanu. Tiekoties ar pusaudzi, speciālisti palīdz viņam saprotamā valodā risināt aktuālās dzīves grūtības. Izvērtējot katra pusaudža vajadzības, tiek piedāvātas gan vienreizējas konsultācijas risku novēršanai un motivēšanai, gan īstermiņa psiholoģisko atbalstu, grupu nodarbības pusaudžiem vai ilgtermiņa psiholoģisko atbalstu.

Palīdzība un atbalsts programmās tiek sniegts pusaudžiem vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Sadarbības periods var būt no 3 līdz 6 mēnešiem, atkarībā no piedāvātās programmas. Savukārt bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem ar vecākiem ir iespēja vērsties PRC Valmieras filiālē uz vienreizējo atbalsta konsultāciju, kuras laikā bērna vecākiem tiks sniegti ieteikumi un dotas rekomendācijas. Tā kā pieprasījums pēc palīdzības ir pieaudzis, gaidīšanas periodā līdz dalībai programmā mēs piedāvājam iespēju vērsties uz izvērtēšanas konsultāciju, kuras laikā tiek sniegtas rekomendācijas, kā labāk rīkoties. Savukārt, sazinoties ar PRC mentālās veselības atbalsta tālruni +37125737363 (darba dienās plkst.12.00 – 19.00), attālināti iespējams saņemt psihologa konsultācijas.

Pašlaik grūtībās nonākušas ģimenes ne tikai Latvijā, bet galvenokārt Ukrainā, kur cieš nevainīgi cilvēki, kam atbalsts nepieciešams vairāk kā jebkad. Bērniem, pusaudžiem un ģimenēm no Ukrainas piedāvājam zvanīt uz PRC mentālās veselības atbalsta tālruni +37125737363, lai saņemtu bezmaksas psiholoģisko atbalstu angļu un krievu valodā (darba dienās 12.00 – 19.00). Tāpat bērniem un pusaudžiem no Ukrainas ir iespēja vērsties arī PRC Valmieras filiālē uz pirmreizējo izvērtēšanas konsultāciju, kuras laikā tiek apzināta pusaudža situācija un sniegts nepieciešamais psiholoģiskais atbalsts.

PRC Valmieras filiāle, Beātes iela 62, Valmiera, pieteikties konsultācijām var pa tālruni vai Whatsapp +371 26433366, vai rakstot e-pastu .

Kristīne Kiriloviča
SIA “Bērnu un pusaudžu resursu centrs” Valmieras filiāles vadītāja