Bērnudārzā “Pienenīte” izveidota tautas tērpu izstāde

Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, Valmieras pirmskolas izglītības iestādes “Kārliena” struktūrvienībā “Pienenīte”, iesaistot darbiniekus, tika izveidota tautas tērpu izstāde. Izstādē aplūkojami krāšņie Vidzemes novadu brunči no Ēveles, Gulbenes, Kocēniem, Piebalgas, Smiltenes, Trikātas un Valmieras.

Lielu interesi izraisīja Piebalgas sievas vasaras darba tērps, radot dažādus jautājumus par garo sieviešu linu kreklu, tā valkāšanu. Vēl izstādē redzamas pastalas, vestes, vainadziņi, saktas, zeķes, rakstaini dūraiņi un rakstainā josta.

Mazie izstādes apmeklētāji ievēroja, ka visi tautas tērpu brunči ir svītraini, silti, lieli un ļoti gari. Daudzi bērni patiesi ieinteresējās par latviešu rakstu zīmēm un to nozīmi. Saktiņās, dūraiņos un jostās veikli atrada rakstu zīmes – zalkti, jumi, krustiņu, laimes slotiņu, Mēnesi un Sauli.

Šis laiks mūsu iestādē radījis patiesus mīlestības un lepnuma mirkļus par Latviju. Mana Latvija +Tava Latvija = Mūsu LATVIJA.

Informāciju sagatavoja:

Ulla Grīnberga,

Valmieras PII “Kārliena” struktūrvienība “Pienenīte”