Bērnu nometne “Mēs mazsalacēni 2022”

Nometne "Mēs Mazsalacēni"

No 2022.gada 20.jūlija līdz 23.jūlijam Mazsalacā norisinājās bērnu nometne “Mēs mazsalacēni 2022”, kuras laikā katra diena tika ieplānota ar dažādām aktivitātēm.

Pirmās dienas, 20.jūlija, rīts iesākās ar HIP-HOP dejām, nedaudz vēlāk iepazīstot un izzinot kokus un dabu Skaņākalna dabas parkā, bet pēcpusdienā apskatot arī Mazsalacas lielo ģimeņu dzimtas kokus Mazsalacas muzejā. Dienas noslēgumā – unikāla nodarbība ar gongu skaņām, kas ieveda katru nometnes dalībnieku fantāziju un sapņu mākonī.

Otrā diena nometnē iesākās ar daudzām stundām tautas deju solī, kā arī aktīvi aizvadītas sacensības florbola un basketbola spēlēs, spītējot dienas karstajai saulei. Vakara noslēgumā sanākšana kopā pie ugunskura un stāsts par dzimtas kokiem un dzimtas vērtībām.

Trešā diena (22.jūlijs) iesākās ar ritma nodarbībām kopā ar skolotāju Ilutu Dunderi. Radošajās darbnīcās  – soliņu apgleznošanas process, kas būs paliekoša vērtība Mazsalacas Kultūras centram. Vakara noslēgumā sportiskās spēles ar vecākiem dažādās stafetēs.

Noslēguma dienā nometnes dalībnieki apmeklēja zemnieku saimniecību, kurā bija arī sava artava jāiegulda – laukos darbu daudz!  Pēc kārtīga darba arī pelnīta atpūta – gandrīz nomakšķerēts lielais loms! Vakara un nometnes noslēgumā – pēdējās sportiskās aktivitātes šādā grupā. Katrs dalībnieks pēc nometnes ir priecīgs par iegūto – nostiprinātām vērtībām, pozitīvu skatu nākotnē, jauniegūtām pieredzēm un zināšanām. Par jaukām atmiņām no šī gada nometnes, katrs dalībnieks saņēma auduma maisiņus no Sadarbības Platformas.

Nometne bērniem “Mēs – mazsalacēni 2022” noritēja projektā “Ģimene – dzimtas un tautas kodols” (Nr. 2022.LV/ĢDP/67), no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” projektu konkursa nevaldības organizācijām “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma”.

Informāciju sagatavoja:

Alīna Veidmane, Kultūras pasākumu organizatore, Mazsalacas Kultūras centrs