Baltijas ceļa atceres norises

23. augustā aprit 33 gadi, kopš 1989.gadā norisinājās akcija "Baltijas ceļš". Tā bija miermīlīga politiska demonstrācija 1989. gada 23. augustā, kad aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 km garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

23. augustā aprit 33 gadi, kopš 1989.gadā norisinājās akcija “Baltijas ceļš”. Tā bija miermīlīga politiska demonstrācija 1989. gada 23. augustā, kad aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās apmēram 600 km garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

23. augustā plkst. 19.00 Ķoņu pagasta Unguriņos notiks “Baltijas ceļa” atceres norise

Uzstāsies:

  • Gundars Silakaktiņš un Ilze Laila Purmaliete ar programmu “Brīvības ceļš”
  • Meizakilas kamerkoris “Kungla”
  • Augusta Kitzberga ģimnāzijas tautas deju kolektīvs “Winge”
  • Būs uzrunas un ugunskurs

Dienas garumā pie “Baltijas ceļa” piemiņas zīmes norisināsies Ziedu paklāja veidošana. Aicinājums pievienoties brīvprātīgajiem palīgiem, arī dalīties dārzā esošajos ziedos!

23.augustā plkst. 19.00 pie Sapas dzirnavām Kauguru pagastā notiks Baltijas ceļa atceres brīdis

Arī tagadējā Valmieras novadā ceļa posmā Valmiera-Cēsis cilvēku veidotā ķēde bija cieša. Lielajās pilsētās cilvēku pieplūdums bija tik liels, ka izveidojās dubultas un pat trīskārtīgas rindas. No helikopteriem un lidmašīnām uzfilmētie video liecina, ka cilvēku ķēde patiesi ir bijusi nepārtraukta visā tās garumā. Visas pasaules uzmanība tika veltīta šim nekad un nekur nebijušam notikumam, kas atspoguļojās dažādu valstu presē un ziņu raidījumos.

Arī šogad atcerēsimies Baltijas ceļu, jo pirms 33 gadiem Valmiera-Cēsis ceļa malā, pie kādreizējām Sapas dzirnavām Miegupes krastā ar savu klātbūtni, tauta sadevās rokās.