Balstvakcinācija pret Covid-19

vakcinācija

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka, balstoties uz Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem (dati uz 14.12.2022.), Latvijas iedzīvotāju 1. balstvakcinācijas aptveres rādītājs pret Covid-19 ir divas reizes zemāks salīdzinājumā ar ES/ EEZ valstu vidējo rādītāju. Savukārt Latvijas iedzīvotāju 2. balstvakcinācijas aptveres radītājs ir sešas reizes zemāks salīdzinājumā ar ES/EEZ valstu vidējo rādītāju.

Centra dati liecina, ka vecuma grupā virs 65 gadiem 1. balstvakcīnu saņēmuši 46,3 % no visiem iedzīvotājiem un 2. balstvakcīnu saņēmuši 9,2 % iedzīvotāju. Novērojams, ka Latvijas senioru vidū 2. balstvakcinācijas aptveres radītājs ir gandrīz četras reizes zemāks salīdzinājumā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra balstvakcinācijas aptveres vidējo rādītāju (33,1 %). 

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iedzīvotājus pārdomāt balstvakcinācijas nepieciešamību, lai samazinātu slimības risku un smagas slimības norises, t.sk. hospitalizācijas un nāves risku.

Izglītojošs materiāls par vakcināciju pret Covid-19 atrodams ŠEIT.