Backyard Ultra “Lūša pēdās 2024” uzvarētājs – Ritvars Kalniņš

Ritvars Kalniņš

Sestdien, 13. aprīlī, Jēkabpils Mežaparkā pulcējās 134 izturīgākie skrējēji, lai sevi izaicinātu Latvijas otrajā “backyard ultra” (BYU) skrējienā “Lūša pēdās”. Otro gadu pēc kārtas par skrējiena uzvarētāju kļuva valmierietis Ritvars Kalniņš.

Skrējiens “Lūša pēdās” arī šogad veda apkārt Radžu ūdenskrātuvei, un, kā jau “backyard ultra” jeb “piemājas skrējienā” ir pieņemts, dalībniekiem katru stundu bija jānoskrien 6706 metru gara distance. Pēc apļa veikšanas skrējēji varēja izmantot atlikušo laiku pēc saviem ieskatiem, lai sagatavotos startam jaunas stundas sākumā. Šāda veida sacensības tiek uzskatītas par noslēgtām, kad nākamā apļa veikšanai ir atlicis tikai viens skrējējs. Viņš arī ir sacensību uzvarētājs.

Lai šogad uzvarētu, Ritvaram vajadzēja noskriet 33 apļus, kas ir līdzvērtīgi aptuveni 221km. Otrajā vietā ar 32 apļiem palika igaunis Priit Valk, bet trešajā – latvietis Artis Zvejnieks ar 31 apli. Kopumā skrējienā savu fizisko un emocionālo noturību pārbaudīja 134 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Apsveicam Ritvaru ar uzvaru! Patiesi apbrīnojam un lepojamies ar viņa pārcilvēcisko spēku!