Autovadītāju ievērībai!

Valmieras novada pašvaldības policija, veicot apsekošanu Valmieras pilsētas stāvlaukumos, ir secinājusi, ka daudzi autovadītāji neievēro visas ceļu satiksmes noteikumos noteiktās prasības stāvēšanai stāvlaukumos.

Nedēļas sākumā pašvaldības policijas amatpersonas, dežurējot gan stāvlaukumā pie tirdzniecības centra “Valleta”, gan arī citos stāvlaukumos, kuros darbojas ceļa zīmes “Stāvvieta” papildzīme “Stāvēšanas ilgums”, atklāja, ka norādes par to, cikos auto ir atstāts – nav.

Novietojot automašīnu šādi apzīmētā stāvvietā, autovadītājam ir pienākums salonā pie priekšējā stikla ielikt informāciju par laiku, kad transportlīdzeklis ir novietots stāvvietā. Tika izrakstītas brīdinājuma lapas vairāk nekā 300 automašīnām, kurām nebija pulksteņa laika norādes.

Tāpat pašvaldības policija aicina – ja autovadītājam nav speciāla laika rādītāja, norādi var uzrakstīt arī uz vienkāršas papīra lapas ar roku. Ja priekšējā logā nav ievietots laiks ar norādi, cikos automašīna tur atstāta, likums ir pārkāpts un par to pienākas naudas sods 30 eiro apmērā.

Tāpat aicinām ievērot arī ceļazīmes “Stāvvieta” papildzīmi “Transportlīdzekļa novietojuma veids stāvlaukumā”.

Cienīsim cits citu un ievērosim ceļu satiksmes noteikumos noteiktās prasības!