Autovadītāju ievērībai: šorīt daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledo

Šorīt uz plkst. 6.30 sniegs un apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 131 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 • Vidzemes šosejas (A2)  posmā no Vangažiem līdz Veclaicenei;
 • Valmieras šosejas (A3) visa maršruta garumā;
 • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Ogres līdz Paterniekiem;
 • Jelgavas šosejas (A8) posmā no Olaines līdz Meitenei;
 • Liepājas šosejas (A9) posmā no Kaģiem līdz Apšupes krustojumam un no Blīdenes līdz Skrundai;
 • Ventspils šoseja (A10) posmā no Strazdes līdz Usmai;
 • Rēzeknes šosejas (A12) visa maršruta garumā;
 • Grebņeva – Medumi šosejas (A13) visa maršruta garumā;
 • Daugavpils apvedceļš (A14) visa maršruta garumā;
 • Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā;
 • Kokneses šoseja (P80) visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Bauskas, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas,Tukuma un Ventspils apkārtni.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot  uz  LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 

Informāciju sagatavoja:
VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.