Atzīmēsim Latvijas svētkus aktīvi!

Karogi Valmiera

Nedēļa no Lāčplēša dienas līdz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai tiek dēvēta par patriotu nedēļu. Tās laikā Valmieras novadā notiks dažādas sportiskas aktivitātes, aicinot svētkus svinēt kopā un uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi.

10. novembrī plkst. 19.30 Lačplēša dienas skrējiens Valmierā

Dienu pirms Lāčplēša dienas, 10. novembrī plkst. 19.00, godinot Latvijas brīvības un neatkarības cīnītājus, aicinām tikties Valmieras estrādē un būt vienotiem svētku skrējienā vai nūjošanas gājienā. Dalībnieki atbilstoši sagatavotībai un vecumam varēs izvēlēties sev piemērotu distanci. Būs padomāts arī par atceres dienai veltītu noformējumu.

No 11. līdz 19. novembrim Burtnieku sportiskais izaicinājums

Visas svētku nedēļas laikā, no 11. līdz 19. novembrim, Burtnieku ielas un Burtnieku muižas parka takas savienosies īpašā maršrutā, kas veidos Latvijas kontūru. Sportisko izaicinājumu varēs veikt nūjojot, soļojot vai skrienot. Lai piedalītos izaicinājumā, nepieciešams savā viedierīcē lejupielādēt lietotni “Strava” un pievienoties Burtnieku pagasta sportiskā izaicinājuma klubam.

18. novembrī plkst. 9.00 Latvijas kontūras skrējiens Valmierā

Arī Valmieras ielās jau tradicionāli Latvijai sveicienu nodosim, izskrienot vai izstaigājot Latvijas kontūru. Šogad 18. novembrī aicināsim visus atkal uz kopēju startu plkst. 9.00 Valmieras rātslaukumā, taču maršrutu būs iespējams veikt jebkurā citā sev ērtā laikā visas dienas garumā. Savienojot Latvijas kontūru, kas vedīs pa 12,5 km garu maršrutu, dalībnieki būs aicināti piedalīties arī Latvijas dzimšanas dienai veltītā svētku viktorīnā.

18. novembrī plkst. 12.00 “Roņi peld 104” Vaidavas ezerā

Savukārt Valmieras novada ziemas peldētāji un visi citi, kuri vēlas sevi izaicināt, 18. novembrī plkst. 12.00 aicināti piedalīties Vaidavas ezera peldējumā “Roņi peld 104”, kas notiks vienlaikus vairākās Latvijas atklātās ūdenstilpnēs. Peldējums plānots kā stafetes peldējums, katrs veiks savām spējām atbilstošu distanci, to turpinot nākamajam peldētājam, veidosies simbolisks 104 minūšu garš peldējums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai.

19. novembrī plkst. 10.00 Tautas bumbas turnīrs Naukšēnos

Latvijas svētku nedēļu 19. novembrī plkst. 10.00 noslēgs Tautas bumbas turnīrs Naukšēnos, kas būs pa spēkam ikvienam, aicinot piedalīties dažādu paaudžu cilvēkus. Kādam tautas bumba atgādinās skolas laikus, bet kāds, iespējams, to spēlēs pirmo reizi. Svarīga ir kopābūšana!

Aicinām sportisko aktivitāšu dalībniekus pie apģērba piestiprināt Latvijas karoga krāsu lentīti vai piedomāt par citu noformējumu Latvijas karoga krāsās, tādā veidā paužot savu piederību Latvijas tautai un mīlestību pret mūsu valsti!