Atlaides saņemšanai pensionāriem autobusos Valmierā jāuzrāda Covid-19 sertifikāts

Valmieras pilsētas maršrutu autobusos braukšanas maksas atlaides piemērotas Valmieras novada pensionāriem, uzrādot personalizētu braukšanas karti. Taču, ievērojot valstī pieņemtos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai, noteikts, ka, lai saņemtu atlaidi (Valmieras pilsētas maršrutos brauktu bez maksas), pensionāriem obligāti ir jāuzrāda arī Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Valdība lēmusi, ka, lai mazinātu saslimstības risku, pieaugušajiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, atlaides netiek piemērotas pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā. Valmieras novada pašvaldība dotē braukšanas maksas atvieglojumus pensionāriem braucieniem pilsētas nozīmes autobusos.