Atjauno Neikenkalna dabas koncertzāles estrādi un Sidraba birzi

Estrādes demontāža

Neikenkalna dabas koncertzālei, kas atrodas latviešu Dziesmu svētku šūpulī Dikļos, uzsākti estrādes atjaunošanas darbi, lai koncertzāles teritorijai saglabātu kultūrvēsturisko nozīmi un tā turpinātu izcelt koru kustības un kopdziedāšanas tradīciju Latvijā. Atjaunosim arī mākslinieka Ivara Mailīša autordarbu – Sidraba birzs vainagu, kas ataino simbolisku sasaisti starp latviešu tautasdziesmās pieminēto sidraba birzi un mūsdienām, starp Rīgu un Dikļiem. 

Šobrīd uzsākti demontāžas darbi. SIA “Rg meistars” remontdarbus veiks koru terasei, zemajai un augstajai estrādei. SIA “JGM” no jauna izgatavos vides objektu “Sidraba birzs vainags”. Pagājuši 10 gadi kopš koncertzāles un vides objekta izveides. Darbus pabeigs līdz jūnijam, lai veiksmīgi varētu noritēt lielkoncerts “Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem Dikļos – 160”. 

Neikenkalna dabas koncertzāle izveidota 2014. gadā. Projekts novērtēts kā “Gada labākā būve Latvijā 2014” kategorijā “Ainava” un 2022. gadā saņēma Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa “Eiropa Padomes Ainavu balva” diplomu. Regulāri koncertzālē notiek koncerti, kā arī pati koncertzāles teritorija ar dabas vērtībām, vides objektiem, kā arī bagātās Dikļu kultūrvēsturiskās tradīcijas, ko var iepazīt, dodoties pa Dziesmu svētku taku, piesaista apmeklētājus un tūristus no Latvijas un ārvalstīm. 

Kopumā atjaunošanas darbos Valmieras novada pašvaldība ieguldīs 77 463,43 eiro atbilstoši cenu aptaujas un iepirkuma rezultātiem, kā arī noslēgtajiem līgumiem.