Atbalsti Valmieras novada pašvaldību un mūsu sportistus 2023. gada “Trīs zvaigžņu balvas” balsojumā!

Trīs zvaigžņu balva

No 24. novembra līdz 4. decembrim ikviens sporta līdzjutējs aicināts balsot par sporta izcilībām desmit nominācijās Trīs Zvaigžņu balvā 2023. Balsis tiks uzskaitītas tīmekļa vietnē triszvaigznubalva.lv un katram balsotājam būs iespēja balsot reizi dienā, autorizācijai izmantojot Latvijā reģistrētu telefona numuru. Šī gada sporta izcilības tiks godinātas svinīgā ceremonijā, kas notiks 2024.gada 17. janvārī, Hanzas peronā, Rīgā.

Līdzjutēji šogad varēs balsot par saviem favorītiem 10 nominācijās, jo pirmo reizi par īpašiem sasniegumiem tiks pasniegtas balvas gan Paralimpiskajam sportistam, gan sportistei. Pārējās nominācijas palikušas nemainīgas – Gada sportiste, Gada sportists, Gada sporta komanda, Gada sporta mazā komanda, Gada sportists tehniskajos sporta veidos, Gada sporta federācija, Gada sporta treneris/e un Gada pašvaldība sportā. Debitantu vidū šogad ir e-sporta pārstāvis, kurš iekļauts nominācijā Gada sportists tehniskajos sporta veidos. Visās minētajās nominācijās izvirzīti ne vairāk kā pieci pretendenti uz galveno balvu, par kuriem būs jālemj sporta līdzjutējiem, sportistiem un akreditētajiem žurnālistiem.

Aicinām atbalstīt, reizi dienā nobalsojot:

  • Nominācijā Gada pašvaldība sportā – Valmieras novada pašvaldība I “Viena no sportiskākajām Latvijas pilsētām, lieliska infrastruktūra. “/ A.Kreipāns/ “Turpina attīstīt sporta infrastruktūru, organizē dažāda profila sporta pasākumus.” / T.Markss/
  • Nominācijā Gada sportiste – Agate Caune I Eiropas U-20 čempionātā 1.vieta 3000m 8:53,20, 1.vieta 5000m 15:03,85. Jauni rekordi – LAT rekords U-20, LAT rekords U-23, Eiropas čempionāta U-20 rekords 1.vieta Eiropas spēlēs 5000m Debitēja IAAF Dimanta līgas posmā – 7.vieta 3000m, 8:39,78 – jauns LAT rekords (pārspēts J.Prokopčukas 2006.g.rekords) 11.vieta 3000m 8:56,88, LAT rekords U-20 Eiropas čempionātā telpās
  • Nominācijā Gada paralimpiskais sportists – Agris Lasmans, Pasaules čempions ratiņkērlingā jauktajiem pāriem kopā ar Poļinu Rožkovu
  • Nominācijā Gada sporta komanda – Latvijas basketbola vīriešu izlase, kuras satāvā ir trīs mūsu novadnieki – Dairis un Dāvis Bertāni, Rolands Šmits, palīdzot izcīnīt augsto 5. vietu FIBA Pasaules kausa debijā

Visus nominantus novembra sākumā izvirzīja sporta nozares profesionāļi un sporta žurnālisti. Nominantu izvirzīšanas procesam sekojošajā žūrijas sēdē, tika apstiprināts nominantu saraksts, nosakot tos, kuri kvalificējušies otrajai kārtai. Tautas balsojums ir tikai viena no trim komponentēm, kas veidos gala rezultātu. Laureāti tiks noteikti apvienojot trīs komponentes – tautas balsojumu, kurš sastāda 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu (25%) un 15 sportistu balsojumu, kuri nav nominēti nevienā no nominācijām un ir LOK, LPK, LSFP Valdes izvirzīti (25%).

Uzvarētāju nominācijā Gada jaunatnes sporta treneris nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome. Savukārt balvas ieguvēju nominācijā Gada ģimene sportā nosaka Bērnu slimnīcas fonds. Lai izvirzītu ģimeni, kura spēj iedvesmot citus, neatkarīgi no bērnu un vecāku sportiskās sagatavotības vai veselības stāvokļa, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu ”Gada ģimene sportā”.

Gada sporta žurnālists/fotogrāfs nosaka Artūra Vaidera fonds. Gada sporta skolotājs/a nosaka Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes Ministrija. Mūža ieguldījums sportā, kuru izvirza LR Izglītības un Zinātnes ministrija, LOK, LPK, LSFP un LSIIDP, rezultātā nosaka Žūrija. Mūža ieguldījums tiks paziņots 13. decembrī.