Asins draudzība ir kustība, kurā aicināts piedalīties ikviens

Asins draudzība ir kustība, kurā aicināts piedalīties ikviens

Trešdien, 9. novembrī, Valsts Asins donoru centrs atklās kampaņu “Asins draudzība 2022”, kuras mērķis ir veicināt gados jaunu cilvēku interesi un atsaucību asins ziedošanā. Vienlaikus ar kampaņu tiks atklāts “Asins draugu kauss”, kurā augstskolas apliecinās tiekšanos uz kopīgu rezultātu, veicinot cilvēku glābšanu.

Kampaņas “Asins draudzība 2022” atklāšana notiks “Sporta Pagalmā” Sporta ielā 2k-3, Rīgā 9. novembrī, plkst. 14.00, bet pasākuma tiešraidi varēs vērot arī Valsts Asins donoru centra Facebook lapā.

Atklāšanas pasākumā klātesošos informēs par kampaņā “Asins draudzība 2022” plānoto. Tostarp par “Asins draugu kausu”, kas darbosies kā aicinājums studentiem kļūt par donoriem, pārstāvot augstskolu un augstskolām pretendējot uz galveno balvu – ceļojošo “Asins draugu” kausu, kura autors ir tēlnieks Ginters Krumholcs. Plašāka informācija šeit.

Tāpat tiks izsludināta “Asins draugu akadēmija”, kas ir izglītojošā kampaņa skolās ar mērķi sniegt potenciālajiem donoriem informāciju, zināšanas un iedrošinājumu. “Asins draugu akadēmijā” piedalīsies sešas skolas no dažādām Latvijas vietām. Aktīvākā klase saņems balvas no “Čilli pica”, bet skolotājai būs balva no “Pranamat” (masāžas komplekts).

Pasākumā notiks arī kampaņas atklāšanas diskusija, kuras dalībnieki meklēs kopīgo, jo, neskatoties uz daudzveidīgām interesēm, dažādām sociālajām grupām vai pat subkultūrām, jaunieši var būt vienoti asins ziedošanas mērķos un jēgā. Diskusiju vadīs Latvijas Kultūras Akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Daina Volkinšteine, kuras pētnieciskā specializācija ir „Interkulturālā komunikācija”.

Diskusijā piedalīsies pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, TV žurnāliste Kristīne Garklāva, Latvijas Radio 5 “Pieci.lv” raidījumu vadītājs Magnuss Eriņš, horeogrāfs, deju pedagogs un deju skolas “Dzirnas” vadītājs Agris Daņiļevičs, “Ghetto Games” pārstāvis un citi.

“Daļa cilvēku kļūst par donoriem personīgas pieredzes rezultātā. Kādam pašam pārlēja asinis un ar to izglāba. Citiem ir pieredze, kad draugam, radiniekam vai citādi tuvam cilvēkam bijušas veselības problēmas. Tas viss un citkārt arī masveida nelaimes motivē cilvēkus kļūt par donoriem. Taču tām nevajadzētu būt tikai nelaimēm, kas sekmē šo “asins draudzību”, bet bez donoru palīdzības mēs nevarētu izglābt ļoti daudzu cilvēku dzīvības. Novēlu, lai donoriem pašiem tomēr nekad nevajadzētu asins pārliešanu, bet asins draudzību ne ar ko aizstāt nav iespējams,”

pauž Valsts Asins donoru centra direktore Egita Pole.

Kampaņā “Asins draudzība” aicināti piedalīties gan augstskolu studenti, gan pasniedzēji, dažādu apvienību un kustību pārstāvji. Asins draudzība ir kustība, kurā aicināts piedalīties ikviens!

Vairāk par asins ziedošanu, patstāvīgajām ziedošanas vietām, tuvākajiem izbraukumiem, kā arī laikiem vari iepazīties Valsts asinsdonoru centra mājaslapā www.donors.lv.