AS “Valmieras stikla šķiedra” – Ģimenei draudzīgs uzņēmums

AS "Valmieras stikla šķiedra" - Ģimenei draudzīgs uzņēmums

29. novembrī AS “Valmieras stikla šķiedra” saņēma Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) apliecinājumu kā Ģimenei draudzīga darbavieta. Izvērtēšanas komisija pozitīvi novērtējusi uzņēmuma piedāvāto un finansēto labumu grozu, kas vērsts ne tikai uz darbiniekiem, bet arī viņu ģimenēm.

AS “Valmieras stikla šķiedra” sniedz finansiālu atbalstu dažādās ģimenes dzīves situācijās, maksimāli nodrošina to, lai darbiniekiem to darba grafiks būtu paredzams. Maiņu darbiniekiem tas, piemēram, ir zināms tekošajam gadam uz priekšu, kas attiecīgi ļauj savlaicīgi plānot brīvdienas un kalt plānus atvaļinājumiem. Savukārt darbiniekiem, kuru amata specifika to atļauj, ir iespēja daļēji strādāt attālināti un izmantot elastīgā darba laika priekšrocības. Darbinieku ģimenes vienmēr ir aicinātas piedalīties arī uzņēmuma rīkotajās tradicionālajās aktivitātēs un pasākumos.

“Esmu patiesi gandarīts par šo novērtējumu. Mēs skaidri apzināmies, ka uzņēmuma lielākā vērtība ir darbinieki, tāpēc cenšamies rast aizvien jaunus veidus, kā atbalstīt savējos un viņu ģimenes. Komisijas novērtējums apliecina, ka esam daudz laba paveikuši, tajā pašā laikā arī skaidrs, ka statusa iegūšana ir zināms atskaites punkts nākotnes uzlabojumiem,” uzsver AS “Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels.

Caur dalību programmā, kas paredz arī pieredzes apmaiņu ar citiem Latvijas uzņēmumiem, redzam, ka AS “Valmieras stikla šķiedra” var kļūt vēl labāks darba devējs, lai darba / ģimenes / brīvā laika īpatsvars iegūtu lielāku balansu, un uzņēmums vienlaikus vairāk spētu atbalstīt savus darbiniekus jomās, kas patiesi ir aktuālas mūsdienu darbinieku vidū.

Šobrīd AS “Valmieras stikla šķiedra” nodarbina 1164 darbiniekus, kuru vidējais vecums ir 40 gadi. No kopējā darbinieku skaita 75% ir Valmieras un Valmieras novada iedzīvotāji. Pārējie darbinieki ir gan no tuvējiem novadiem, gan mēro līdz pat 120 kilometru tālu ceļu uz darbu Valmierā.

Fotogrāfijā: AS “Valmieras stikla šķiedra” kolektīvs Valmieras pilsētas svētkos 2022.gadā.

Informāciju sagatavoja:
Marika Upnere
“Valmieras stikla šķiedra”