AS “Valmieras Enerģija” iegūst Zaļās izcilības balvu

Atzīmējot Pasaules vides dienu, 3. jūnijā svinīgā ceremonijā Salaspils Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā Valsts Vides dienests (VVD) pasniedza ikgadējo apbalvojumu “Zaļā izcilība 2022”. Balva tiek pasniegta septīto reizi, izceļot un novērtējot uzņēmumus, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja. Šogad balvas laureātu vidū ir arī AS “Valmieras Enerģija”, gūstot pārliecinošu uzvaru nominācijā “Zaļā izcilības balva enerģētikā”.

AS “Valmieras Enerģija”, kurā starptautiskajam enerģētikas uzņēmumam “Adven” pieder 52,15% akciju, bet Valmieras novada pašvaldībai – 47,85% akciju, saražo līdz 84% no Valmieras pilsētai kopumā nepieciešamā siltumenerģijas apjoma, lielākoties izmantojot vietējās izcelsmes biokurināmo jeb šķeldu.

“Vēl pirms septiņiem gadiem 100% no Valmieras centralizētās siltumapgādes tīklā nodotās siltumenerģijas tika saražota no dabasgāzes, bet šodien pēc ražošanas iekārtu nomaiņas un modernizācijas ar dabasgāzi saražotais apjoms ir tikai 10%. Tas mums ir ļāvis no fosilā kurināmā saražoto CO2 apjomu šo gadu laikā samazināt vairāk nekā 10 reizes, kas ir vērā ņemams sasniegums. Vienlaikus esam izstrādājuši un ieviesuši energopārvaldības, darba drošības un vides pārraudzības sistēmas, taču mūsu mērķis ir virzīties uz priekšu un atrast jaunus veidus, kā veicināt un uzlabot energoefektivitāti mūsu ražotnēs. Mēs cenšamies būt daļa no klimata pārmaiņu risinājuma un ticam, ka varam ko mainīt ar katru ilgtspējīgas enerģijas risinājumu, ko atrodam, veidojam un īstenojam kopā ar saviem klientiem un sadarbības partneriem,” stāsta AS “Valmieras Enerģija” un “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis.

AS “Valmieras Enerģija” veiktās investīcijas siltumenerģijas ražošanas avotu modernizācijā ir veicinājušas Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā un ļāvušas stabilizēt siltumenerģijas gala tarifu. Tas ir būtisks ieguvums gan Valmieras novadam, gan tās iedzīvotājiem.

Zaļā izcilības balva ir vides aizsardzības nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu vides pārvaldībā. Jau septīto gadu VVD vadībā vides jomas profesionāļu komanda vērtē uzņēmumus, kuriem ir tuva vides aizsardzība, un tos, kuri ar savu darbu ir pierādījuši, ka spēj būt izcili ne vien savā nozarē, bet arī attiecībā pret vides aizsardzību. 

Izcilākie vides sargātāji tika apbalvoti deviņās nominācijās, nosakot Zaļās izcilības enerģētikā, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un kokapstrādē, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē, ķīmiskajā rūpniecībā, apstrādes rūpniecībā, ūdenssaimniecības jomā, autotransporta remontdarbnīcu kategorijā. Tāpat Zaļās izcilības balva tika pasniegta labākajam sadarbības partnerim un uzņēmumam, kas rūpējas par radiācijas drošību.

Papildu informācijai:

Lauma Laube

Komunikācijas konsultante

E-pasts:

Mob. tālr.: +371 29285760