Ārkārtējās situācijas laikā Valmieras pilsētas maršrutos nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus

No 21. oktobra pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldību līdzekļiem, līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija, nepiemēro pašvaldību noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus, nosaka Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojuma Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 20. oktobrī pieņemtie grozījumi.

Tādējādi braukšanas maksas atvieglojumi Valmieras pilsētas maršrutu autobusos līdz 14. novembrim (ieskaitot) netiek piemēroti pensionāriem un skolēniem.

Valmieras pilsētas pašvaldība un SIA “VTU Valmiera” lūdz būt saprotošiem – valdības pieņemtie ierobežojumi paredz samazināt Covid-19 izplatīšanos.

Izmaiņas neskar pasažierus, kuri ir tiesīgi pilsētas maršrutos izmantot braukšanas maksas atvieglojumus saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumiem Nr.414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”. Tādējādi šie pasažieri turpina saņemt braukšanas atlaides: bērni, kuri saskaņā ar Vispārējās izglītības likumu nav uzsākuši pamatizglītības apguvi; personas ar I vai II invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kura pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti.

Jāpiemin, ka mājsēdes laikā var pārvietoties neatliekamu iemeslu dēļ, taču ir nepieciešams apliecinājums. Tādējādi sabiedriskā transporta darbības laiks nav ierobežots, lai primāri nodrošinātu iedzīvotāju nokļūšanu uz un no darba vai veiktu darba pienākumus.

Joprojām spēkā paliek iepriekš noteiktie drošības pasākumi par regulāru transportlīdzekļa dezinfekciju un salona vēdināšanu, atverot lūkas. Savukārt pasažieriem paliek spēkā obligāta prasība brauciena laikā lietot sejas maskas.

Ņemot vērā joprojām augstos epidemioloģiskos riskus, aicinām sabiedrisko transportu izmantot tikai neatliekamiem braucieniem, izvairoties braukt rīta un vakara stundās. Tāpat, ja ir iespēja, īsās distances veikt ar kājām vai velosipēdu. Katra cilvēka izlēmīga rīcība, rūpīgi ievērojot visus drošības pasākumus un vakcinējoties, palīdz apturēt pandēmiju un atgriezties ierastajā ikdienas dzīves ritmā.

Vakar, 20. oktobrī, Ministru kabineta sēdē pieņemti Rīkojuma Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” grozījumi. Minēto grozījumu 5.49.punkts nosaka, ka no 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim tiek noteiktas šādas prasības sabiedriskā transporta pārvadātājam: 5.49.38.1. organizēt iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits pilsētas un piepilsētas transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības, bet, ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu; 5.49.38.2. nodrošināt pastāvīgu dabisko vēdināšanu transportlīdzeklī; 5.49.39. pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus.

Informācijas sagatavošanā izmantota Satiksmes ministrijas sniegtā informācija