Arī Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele” piedalīsies Latvijas Radio 2 iniciatīvā “Gadsimta garākā līgodziesma”

Arī Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele” piedalīsies Latvijas Radio 2 iniciatīvā “Gadsimta garākā līgodziesma”

21.jūnijā arī Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele” piedalīsies Latvijas Radio 2 iniciatīvā “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas pulcēs korus un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem, kā arī tautiešus ārpus Latvijas robežām. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Jērcēnu folkloras kopu “Mežābele” dzirdēsim plkst. 8.15.

“Lieliskā tradīcija turpinās, un arī šogad skanīgākais radio Latvijā – Latvijas Radio 2 – svinēs vasaru, saulgriežus un kopā būšanu. Kā ik gadu, Jāņu laikā no jauna visā krāšņumā un daudzveidībā uzplauks latviešu tautas senā līgošanas tradīcija. Gada garākajā dienā, 21. jūnijā, ēterā izskanēs “Gadsimta garākā līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu,” norāda Latvijas Radio 2 galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

Gadsimta garāko līgodziesmu, sākot no 10. jūnija, LR2 ēterā ieskandinās raidījumu cikls “Ielīgošana”, kur varēs tuvāk iepazīt iniciatīvas dalībniekus – korus, folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus. Raidījumi Latvijas Radio 2 ēterā skan katru darba dienu pulksten 18.15.

Savukārt 21. jūnijā Līgo dziesma visas dienas garumā – no saules lēkta pulksten 4.29 līdz saules rietam pulksten 22.22 – ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Jērcēnu, Barkavas, Bozovas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Tērvetes, Jaunpils, Liepājas, Otaņķu, Alsungas, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes korus un folkloras ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Igaunijā, Luksemburgā, Itālijā un Brazīlijā.

21.jūnijā “Gadsimta garākā līgodziesma” ceļu uzsāks saullēktā pulksten 4.29, kad rīta agrumā LR2 tiešraidē austošo sauli sveiks postfolkloras grupa “Daba San”.

  Sekojot saules ritam, līgodziesma vīsies cauri visai Latvijai un paviesosies pie latviešiem Eiropā un arī Dienvidamerikā, ik pusstundu vai stundu uzkavēdamās katrā nākamajā vietā un 5–7 minūtes skanot tiešraidē Latvijas Radio 2 ēterā.

  Savukārt 21. jūnija vakarā “Gadsimta garākā līgodziesma” atgriezīsies Rīgā, kur tiešraidē no Latvijas Radio klausītāji saulrietu varēs sagaidīt ar indie folka grupu “Viedais fonogrāfs”.

  Dienas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2 ēterā, mājaslapā un sociālajos tīklos, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

  Plašāk šeit.

  Informāciju sagatavoja:

  LSM.lv