Arī jauniešiem iespējams pieteikties vakcinācijai Valmieras Vakcinācijas centrā tuvākajās nedēļas nogalēs

Ir pieejamas brīvas vietas Vakcinācijas centrā Rīgas ielā 10 nedēļas nogalēs pirms jaunā mācību gada sākuma. Aicinām šo iespēju izmantot arī 12–17 gadus vecus jauniešus, tādējādi arī pašiem rūpējoties par drošu ikdienu klātienē.

Vakcīna ne tikai pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar Covid-19, bet palīdzēs sekmīgi organizēt mācības klātienē, kā arī dos iespēju jauniešiem pēc iespējas ātrāk pilnvērtīgi iesaistīties neformālās izglītības aktivitātēs, izmantot daudzveidīgās Eiropas Savienības jaunatnes projektu iespējas un citas jauniešiem aktuālas ikdienas iespējas.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga un valsts apmaksāta. Savai vakcīnai jaunieši var pieteikties vietnē manavakcina.lv, izvēloties vakcinācijas vietu un laiku, vai arī pa tālruni 8989. Jauniešus vecumā no 12 – 13 gadiem vakcinācijai var pieteikt vecāki , savukārt jaunieši vecumā no 14 – 17 gadiem vakcinācijai var pieteikties patstāvīgi bez vecāku līdzdalības.

Valmieras Vakcinācijas centrā Rīgas ielā 10 vakcīnai pret Covid-19 iespējams pieteikties uz brīvajām vietām 21. un 22.augustā, kā arī 27. un 28.augustā. Plānots, ka no 1.septembra Valmieras Vakcinācijas centrs darbu turpinās Vidzemes slimnīcas procedūru un vakcinācijas kabinetā Jumaras ielā 195 Valmierā.

Gan jaunieši, gan pilngadīgas personas šajos datumos pamatā tiek vakcinētas ar Pfizer-BioNTech vakcīnām. Taču, ja vakcinējamā persona vēlēsies, būs pieejas pieejamas arī Spikevax (Moderna) vakcīnas. Ar Janssen vakcīnu, kam imunitātes iegūšanai nepieciešama tikai viena deva, 22.augustā tiks vakcinēti pedagogi pēc Nacionālā veselības dienesta saraksta.

1.augustā vakcināciju pret Covid-19 Valmieras novadā bija pabeiguši 14% no 12–15 gadus veciem jauniešiem un 32% no 16–17 gadus veciem jauniešiem.