Ar virtuālās realitātes palīdzību varēs iepazīt procesus atkritumu poligonā kalnā

Ar virtuālās realitātes palīdzību varēs iepazīt procesus atkritumu poligonā kalnā

Vai tev ir nojauta, cik milzīgs var izaugt atkritumu kalns atkritumu poligonā, kādi atkritumi tajā nonāk un kā tu justos, ja tev nebūtu iespējams no atkritumiem izvairīties? Uzsākot darbu pie sava jaunākā projekta, “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku URDA, jau tuvākajā laikā ar virtuālās realitātes palīdzību ļaus piedzīvot sajūtas, kas pārņem nonākot atkritumu kalna epicentrā.

Ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu “Daibes ilgtspējas centrs” oktobrī uzsācis darbu pie sava jaunākā projekta ”Ieraugi patiesību un rīkojies!”, kurā sadarbībā ar papildinātās realitātes veidotājiem “Overly” tiks izstrādāts minūtes garš video, kas skatītājiem, izmantojot 3D brilles, ļaus nokļūt atkritumu kalnā, lai virtuāli pieredzētu tur notiekošos procesus.

Projekta galvenais mērķis ir ar tehnoloģiju palīdzību, pēc iespējas reālākā veidā parādīt cilvēka ietekmi uz vidi un dabu, ļaujot kaut nedaudz apjaust to, cik daudz atkritumus mēs radām. Svarīgākais ir apzināties, ka katra ikdienas rīcība atstāj ietekmi un sekas. 

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā-Borisēviča uzsver, ka bez inovatīvas pieejas izglītošanas procesā šobrīd neiztikt, jo īpaši stāstot par vides jautājumiem, kuros ļoti svarīgi ir nodot tieši klātbūtnes efektu. Jaunais projekts ļaus ļoti īstā veidā parādīt, kas notiks, ja mēs ignorētu ar vidi un atkritumiem saistītos jautājumus.

Projektu paredzēts īstenot līdz šī gada beigās, tas būs vērtīgs papildinājums līdz šim realizētajām biedrības aktivitātēm – nodarbībām, apmācībām, takām, aprīkojumam, video un drukātajiem materiāliem, kas neierastā veidā aicina ne tikai centra apmeklētājus, bet ikvienu no mums izprast atkrituma poligona ietekmi uz apkārtējo vidi, apsverot to ieradumu ieviešanu ikdienā, kas ļautu samazināt katram savas “ekoloģiskās pēdas” atstāto nospiedumu.

“Daibes ilgtspējas centra” partneris šī projekta īstenošanā ir dabas un tehnoloģiju parks URDA. Ja jau tagad vēlies piedzīvot kādu no pieredzēm, kas ļautu uzlabot savus ikdienas paradumus par labu videi draudzīgai dzīvošanai, droši piesakies ciemos. Tikšanās gan iepriekš jāsaskaņo. Par visām centra veiktajām aktivitātēm uzzini: www.urda.lv, FacebookB: urda.lv, INSTAGRAM: urda_dtp .