Ar ViA atbalstu norisinās Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai veltīta konference

karogs

Ar Vidzemes Augstskolas (ViA) un Valsts pētījumu programmas projekta “Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību”, Valsts prezidenta kancelejas, Konrāda Adenauera fonda un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļas atbalstu 23. un 24. augustā notiek Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai veltīta augsta līmeņa starptautiska konference “Sapnis un piepildījums. Brīvība un neatkarība”. Konferencē izvērtē neatkarības atjaunošanas norises pirms 30 gadiem.

Konferences pirmajā dienā plkst.10.40 Vidzemes Augstskolas rektors un vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš piedalījās paneļdiskusijā “Neatkarības sapnis un ceļi uz tā piepildījumu”. Kā arī plkst.16.20 vadīs paneļdiskusiju “Vai šodien pieļaujam, ka varēja notikt citādi?” un noslēgs pirmo konferences dienu. “Konference ir veltīta ļoti nozīmīgiem vēsturiskiem notikumiem, pateicoties kuriem Latvija atkal kļuva par neatkarīgu valsti. Tas bija ļoti sarežģīts process, un nav pārsteigums, ka tas ir nonācis arī mūsu pētniecības dienaskārtībā. Svarīgi ir šos notikumus skaidrot plašākai sabiedrībai un it īpaši jaunākajai paaudzei, kura šos notikumus nav piedzīvojusi,” uzsver G.Krūmiņš. Jāpiebilst, ka interesenti konferences pirmajai dienai var sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv un Facebook kontā, Nacionālās bibliotēkas mājaslapā un Facebook kontā, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Konferences otrā diena būs veltīta Latvijas valstiskuma atjaunošanas ārpolitiskajiem aspektiem un diplomātiskā dienesta atjaunošanai. Ārpolitikai veltīto dienu tiešraidē būs iespējams vērot Ārlietu ministrijas mājaslapā un Facebook kontā, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Konferenci organizē Latvijas Republikas Saeima, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, 4. maija Deklarācijas klubs, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Dukure