Ar Helvija Babra uzvaru uzsākta Latvijas BMX nacionālā sezona

Aizvadītajā nedēļas nogalē Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” tika uzsākta 2021.gada Latvijas nacionālā BMX sezona. Pirmoreiz sportisti cīnījās par divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga kausu, kas bija arī Latvijas BMX kausa 1.posms, un elites grupā to ieguva mājinieks “MŠA/Valmieras puikas-VBSS” sportists Helvijs Babris. Savukārt svētdien notika Valmieras Olimpiskā centra kausa izcīņa.

Lai ievērotu valstī noteiktos publisko pasākumu norises ierobežojumus, sestdienas sacensību norise tika sadalīta divos blokos pa vecuma grupām. Nenoliedzami, tieši Pro Open grupas starts tika gaidīts visvairāk, jo tā bija iespēja redzēt visus labākos elites vīrus vienuviet, sacenšoties no 8 metrus augstā starta kalna. Savu favorīta statusu veiksmīgi apliecināja Tokijas olimpisko spēļu dalībnieks, “MŠA/Valmieras puikas-VBSS” sportists Helvijs Babris, kurš palika nepārspēts un izcīnīja uzvaru. Otram “MŠA/Valmieras puikas” sportistam Rinaldam Jānim Kārkliņam 7.vieta šajā grupā. Vēl uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena tika Adelīna Kārkliņa (G13-14) un Patriks Krauklis (B11). Vicečempiona tituls tika Ričardam Puriņam (Cr12-16) un Gustavam Dambītim (B7), bet godpilno trešo vietu savās ieskaites grupās izcīnīja Tīna Štefenberga (G9-10) un Metjū Filips Mirks (B9). Labāko astotniekā vēl spēja iekļūt Elza Kauce (4.vieta G11-12), Valters Pozdņihovs (7.vieta B11), Markuss Krauklis (7.vieta B14), Katrīna Bergsone (6.vieta G11-12), Ričards Ābols (6.vieta B15-16) un Māris Krastiņš (6.vieta Cr30+).

Savukārt svētdien notika Valmieras Olimpiskais centra kausa izcīņu, kurā spēcīgākajā – Pro Open grupā – Rinalds Jānis Kārkliņš izcīnīja augsto trešo vietu. Par čempioniem savās ieskaites grupās kļuva Tīna Štefenberga (G9), Adelīna Kārkliņa (G13), Patriks Krauklis (B11), Ričards Puriņš (Cr17-29). Spēcīgāko astoņu sportistu pulkā tika arī Elza Kauce (4.vieta G11), Katrīna Bergsone (5.vieta G11), Gustavs Dambītis (7.vieta B7), Roberts Kaucis (7.vieta B9), Metjū Filips Mirks (8.vieta B9), Valters Pozdņihovs (7.vieta B11), Markuss Krauklis (5.vieta B14), Dāvis Kristers Dambītis (5.vieta B15) un Ričards Ābols (4.vieta B16).

Daudzi no nule Valmierā redzētajiem sportistiem dosies uz 2021. gada Eiropas čempionātu, kas no 9. līdz 11. jūlijam notiks Beļģijas pilsētā Zolderā. Savukārt Latvijas BMX kausa izcīņa šosezon paredzēta sešos posmos – Valmierai sekos sacensības Ventspilī, Rīgā, Jelgavā, Mārupē un Smiltenē. Savukārt sezonas svarīgākais starts – Latvijas čempionāts – plānots 7. augustā Valmieras novada BMX trasē “Avoti”.

Informāciju sagatavoja:
“MŠA/VBSS-Valmieras puikas”