Ar ekspozīciju zemes mākslas objektā “Maģistrāle PĻAVA” aicina iepazīt pļavās sastopamos augus

No piektdienas, 6.augusta, zemes mākslas objektā “Maģistrāle PĻAVA” ir apskatāma pļavas augu zīmējumu ekspozīcija, ko vasaras plenēra laikā radīja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi. “Maģistrāle PĻAVA” ir vieta nesteidzīgam piknikam, vienlaikus iepazīstot kultivētajās un dabiskajās pļavās augošos augus.

Dabiskās pļavas augu daudzveidības veicināšanai šī gada pavasarī pļavā tika iesētas arī no bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmuma nācis dabiskā zālāja sēklu maisījums ar 31 augu sugu: pelašķis, lauku kokalis, dzeltenā ilzīte, kamolainā pulkstenīte, dižā pulkstenīte, rudzupuķe, pļavas dzelzene, lielā dzelzene, parastais cigoriņš, parastā smaržmētra, tīruma zilausis, savvaļas burkāns, baltā madara, ziemeļu madara, divšķautņu asinszāle, tīruma pēterene, matainā vēlpiene, parastā pīpene, ragainais vanagnadziņš, lipīgā sveķene, parastā raudene, lauka magone, šaurlapu ceļteka, vidējā ceļteka, sudraba retējs, parastā brūngalvīte, kodīgā gundega, plaukšķene, nokarenā plaukšķene, pļavas āboliņš, krasta veronika. Tādējādi, pļavai ziedot turpmākajos gados, pļavas daudzveidību veidos augi dažādās toņu gammās: zilie, violetie, lillā, rozā, dzeltenie un oranžie toņi, kā arī baltie un sārtie.

Šobrīd ekspozīcijā pļavā ir skatāmi dažādu augu zīmējumi ar to latviskajiem un latīniskajiem nosaukumiem. Lai par katru no augiem uzzinātu vairāk informācijas, auga aprakstu iespējams meklēt elektroniski “Gandrs” veidotajā augu enciklopēdijā www.latvijasdaba.lv/augi.

“Maģistrāle PĻAVA” ir Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas radīts projekts, kur kultivētu pļavu pakāpeniski iecerēts attīstīt par dabisku pļavu, vienlaikus piedāvājot to kā vides un cilvēka mijiedarbības mācību vidi, vietu, kur konfrontēt sevi ar dabiskas un mākslīgi veidotas vides atšķirībām, dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivēta zāliena vienveidību. Zīmēto augu herbārija izstāde “Maģistrālē PĻAVA” ir apskatāma “Green Fest’21 Mākslas festivāla” laika ietvaros.

Valmiera “Green Fest’21 Mākslas festivālā” piedalās ar diviem mākslas objektiem, no kuriem otrs, Valmieras novada pašvaldības, veidotais zemes mākslas objekts “Sarkanā mežskudra” apskatei būs pieejams augusta beigās.

FOTOGALERIJA