Ar 2021. gada 1. jūliju spēkā stāsies jaunie dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifi

Mājsaimniecības lietotājiem plānotais fiksētās maksas pieaugums ir nepilna eiro apmērā – no 1,77 EUR mēnesī uz 2,7 EUR mēnesī. Pārējiem lietotājiem, kuru atļautā slodze ir virs 6 m³/h – fiksētās maksas pieaugums būs par 12%, savukārt mainīgais tarifs samazināsies, kā rezultātā kopējais maksājums par sadales pakalpojumu arī samazināsies.

Vidēji mājsaimniecībai, kas patērē dabasgāzi ēdiena gatavošanai 4 m3 gāzes, ikmēneša rēķins pieaugs par 1,24 eiro (bez PVN). Mājsaimniecības, kas gāzi izmanto apkurei un patērē relatīvi vairāk – sākot no 210 m3 (100-120m2 platība) mēnesī, izmaksas nemainīsies vai nedaudz samazināsies. Pēc Gaso prognozēm, 2. tarifu grupas lietotājiem, kas dabasgāzi patērē apkures vajadzībām, vidējais maksājums par sadales pakalpojumu pieaugs tikai par 2,5 EUR gadā.

Svarīgi atcerēties, ka dabasgāzes sadales sistēmas tarifi ir tikai viena no komponentēm lietotāja gala maksājumā. Lietotāju kopējo maksājumu par dabasgāzi būtiski ietekmē arī svārstības dabasgāzes cenā, kas savukārt ir atkarīgas no dažādiem ārējiem faktoriem. Pēdējo mēnešu laikā gāzes cena biržā ir būtiski pieaugusi.