Apstiprināts vēlēšanu iecirkņu saraksts Eiropas Parlamenta vēlēšanām 8. jūnijā

1. oktobrī notiks 14. Saeimas vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija 2024. gada 8. februārī apstiprinājusi pašvaldību domju priekšlikumus par vēlēšanu iecirkņu izveidošanu. Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. 

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Vēlēšanu periodu nosaka Eiropas Savienības Padome pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu. Nākamās Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas 2024. gada 8. jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.

Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Informācija, kur vēlētājs var atrast sev tuvāko vai tīkamāko vēlēšanu iecirkni ar precīzu iecirkņa atrašanās vietu.

Vēlētājs nobalsot iepriekš varēs pirmdienā, otrdienā, trešdienā, ceturtdienā (noteiktās stundās,) un piektdienā (visu dienu) pirms vēlēšanu dienas 8. jūnijā.
Par precīzu laiku (rīta/vakara stundas) informācija sekos.