Apstiprināts LEADER projekts “Atpūtas vietas pilnveidošana Vaidavas ezera krastā”

Atpūtas vieta Vaidavas ezera krastā

Valmieras novada pašvaldība projekta “Atpūtas vietas pilnveidošana Vaidavas ezera krastā” ietvaros plāno pilnveidot esošu atpūtas vietu pie Vaidavas ezera, kas atrodas pa kreisi no Vaidavas brīvdabas estrādes, labākai pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai.

Pašvaldība vēlas sakārtot šo teritoriju, jo vasaras sezonā šī ir iecienīta atpūtas vieta pie ūdens gan Vaidavas pagasta, gan Valmieras novada un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem, tā ir nozīmīga arī Vaidavas ezera ūdenstūristiem. Ezera krastā norisinās dažādi koncerti, pasākumi, darbojas “Vaidaveži”, kas sniedz iespēju iepazīt ezeru no laivas vai SUP dēļa. “Valmiermuižas vasarnīca” atpūtniekus priecē ne tikai ar atspirdzinošiem dzērieniem, bet arī mierpilniem vasaras vakaru koncertiem. Lai atpūtu pie ūdenstilpes padarītu daudzveidīgāku un aktīvāku, ir izveidots pludmales volejbola laukums un bērzu birzī blakus atpūtas vietai izveidots disku golfa laukums.

Projekta ietvaros plānots uzstādīt un atjaunot:

  • 5 galdus ar soliem;
  • 5 ugunskura vietas;
  • 5 ugunskura vietas statīvus;
  • 6 atpūtas krēslus;
  • 2 atkritumu urnas;
  • 4 velostatīvus.

Valmieras novada pašvaldības sagatavoto LEADER projektu apstiprināšanai Lauku atbalsta dienestā pēc izvērtēšanas virzīja biedrība “Vidzemes lauku partnerība “BRASLA””.

Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm