Apstiprināts AS “Valmieras Enerģija” iesniegtais tarifa projekts

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS “Valmieras Enerģija” iesniegto tarifa projektu, kas paredz izmaiņas siltumenerģijas tarifā no 2024. gada 1. jūnija.

Apstiprinātais tarifa projekts paredz, ka siltumenerģijas ražošanas izmaksas nākamajā periodā būs 47,78 eiro par megavatstundu. Siltumenerģijas tarifs var mainīties, ja mainīsies arī kurināmā cena.

Varam teikt, ka šobrīd kurināmā cenas ir nostabilizējušās un nav novērojamas pazīmes, ka šī situācija drīzumā varētu strauji mainīties. Kurināmā cenu svārstības ir iespējamas arī nākamajā apkures sezonā, bet tās nebūs tik krasas, kādas piedzīvojām 2022./2023.gada apkures sezonā. Nesen veiktās investīcijas ļauj Valmierā nodrošināt vienu no viszemākajiem siltumenerģijas ražošanas tarifiem Latvijā,”

pauž AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis.

Uzņēmuma savlaicīgi veiktās investīcijas joprojām ļauj saglabāt iespējami zemu un stabilu siltumenerģijas tarifu – vairāk nekā trīs gadu griezumā redzams, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs energoresursu straujo cenu kāpuma laikā ar katlumājas izbūvi Dakstiņu ielā 1 ir bijis būtiski zemāks nekā tas būtu gadījumā bez veiktajām investīcijām.

Tāpat turpinās “Valmieras Enerģija” jaunās katlumājas būvniecība Ausekļa ielas kvartālā  – tā ieguvusi ārsienas un jumtu, un ir uzsākti iekšdarbi. Pašlaik AS “Valmieras Enerģija” katlumājas nodrošina 82,8%  no pilsētas siltumapgādei nepieciešamā siltuma, un 90% no tā tiek saražoti izmantojot vietējo kurināmo – šķeldu. Pēc jaunās katlumājas izbūves projekta pabeigšanas AS “Valmieras Enerģija” nodrošinās 98% no pilsētas siltumapgādei nepieciešamā siltuma.

Par uzņēmumu:

AS “Valmieras enerģija” ir Valmieras novada pašvaldības un enerģētikas uzņēmuma “Adven Latvia” kopuzņēmums, kurā 52,15 % akciju pieder Adven grupai, bet 47,85% – Valmieras  novada pašvaldībai. Saražoto siltumenerģiju AS “Valmieras Enerģija” piegādā operatoram SIA “Valmieras ūdens”, kas savukārt ar siltumenerģiju apgādā pilsētas iedzīvotājus un uzņēmumus.

“Adven” ir vadošais partneris enerģijas pārejas posmā Ziemeļvalstīs un Baltijā ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Uzņēmums ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļeiropā un tā darbības tīkls ar vairāk nekā 600 darbiniekiem aptver Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un Latviju. “Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms pieciem gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018. gadā līdz 91% 2022. gadā.

Papildu informācijai:

Rūta Jurgelāne
“Adven Latvia” mārketinga un komunikācijas speciāliste
E-pasts:
Mob. tālr.: +371 29988742