Apskatāma Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” jubilejas izstāde

Valmieras Kultūras centrā apskatāma Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” 75 gadu jubilejas izstāde. Izstādē var aplūkot apģērbu komplektus no arheoloģijas līdz mūsdienām, kā arī pēdējos gados darinātus krāšņus lakatus un citas tekstilijas, kur katra rokdarbniece parādījusi savu meistarību un niansēto krāsu izjūtu.


Tautas Lietišķās mākslas studija “Valmiera” darbojas kopš 1946. gada rudens, tā ir vecākā studija Latvijā, ar senām un bagātām tautas mākslas aušanas tradīcijām un augstu meistarību. Studijas galvenais darbošanās veids ir aušana.


Studijas vadītāja Baiba Mince pastāstīja, ka pēdējos gados studija strauji mainījusi savu rokrakstu, tā tapusi par mūsdienīgu radošu kolektīvu. “Šobrīd studijā darbojas aptuveni 40 dalībnieces, no kurām desmit studijā ir jau vairāk nekā 30 gadus. Priecājos, ka studijas sastāvu papildinājuši arī jauni dalībnieki, ar interesi apgūstot aušanu, vienu no senākajiem arodiem pasaulē. Tiek austi etnogrāfiskie tautas tērpi, Vidzemes šatiersegas, krāšņi vilnas lakati, eleganti linu dvieļi dažādām dzīves vajadzībām, apģērbu audumi, šalles, kā arī dažādi mūsdienīgi mājas tekstila izstrādājumi – pledi, virtuves dvielīši, galda celiņi un salvetes, paklāji.”


Izstādi Valmieras Kultūras centrā var apskatīt līdz 30. janvārim. Izstāde norisinās “zaļajā” jeb epidemioloģiski drošajā režīmā – apmeklētājus lūdzam uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.