Aprīļa jaunumi Valmieras pagasta bibliotēkas grāmatplauktos

Aprīļa jaunumi Valmieras pagasta bibliotēkas grāmatplauktos

Valmieras pagasta bibliotēkā šomēnes dažādi grāmatu jaunumi:

 • Kā uzplaukt šajā pavasarī, vairot sevī sievišķās enerģijas dzīvesspēku, atklāt savu iekšējo resursu potenciālu un būt vienkārši laimīgai, lasiet G.Rozes 2017.gada Latvijas bestsellera grāmatas “Dimanti tavā pagalmā” turpinājumā “Dimanti tavā pagalmā 2” un transformācijas, biznesa kouča L. Uresinas debijas grāmatā “Ar tevi viss ir kārtībā.”
 • Savukārt,vēsturisko romānu cienītājiem ir iespēja iepazīties ar vācu rakstnieces Gertraudes Šopflinas jaunāko romānu “Vētras otrajā pusē” un būt aculieciniekiem misionāra Vilhelma jaunās atraitnes Rebekas fon ­Zasnicas un burinieka “Susanna” brašā kapteiņa Pjēro Salmasu kaislības vētrām. Lasītāju uzrunās 19.gs. laiktelpa, kas, viennozīmīgi, neatstās vienaldzīgus.
 • Lasītājus satiek arī gaidītais amerikāņu rakstnieces Džūlijas Kvinnas Bridžertonu ģimenes sāgas turpinājums. “Mīlas dēka ar Bridžertonu” ir ceturtā grāmata ciklā par Bridžertonu ģimeni pēc kuras uzņemts arī TV seriāls, skatāms Netflix.
 • Asāku izjūtu cienītājiem klajā nācis amerikānu rakstnieces Sāras Penneres debijas romāns “Zudusī aptieka”. 18.gadsimta vēsmas, Londona, maģiskie eleksīri, indes noslēpumi, sievietes atriebības mantojums, traģiski likteņi, pārsteidzošs ieskats vēsturē, sieviešu spēks un nervu kutinoša spriedze – viss vienuviet.
 • Latviešu valodā klajā nācis arī, Gijoma Miso, slavenā franču rakstnieka, kurš jau vienpadsmit gadus pēc kārtas tiek nominēts kā Francijā visvairāk pārdoto grāmatu autors, romāns “Meitene un nakts”. Kritiķu vērtējums – elegants, skrupulozs trilleris, kas ir vērtējams kā izcila lasāmviela šī žanra piekritējiem.
 • Zinātniskās fantastikas žanra cienītājiem, ir iespēja iepazīties ar romāna “Salauztās zemes” triloģijas pirmo grāmatu “Piektais gadalaiks”. Jāatzīmē, ka triloģijas autore N. K. Džemisina ir pirmā rakstniece fantastikas un fantāzijas žanra vēsturē, kas trīs reizes pēc kārtas ieguvusi prestižo Hugo balvu par labāko romānu šajā žanrā.
 • Savukārt, latviešu literatūras jaunumi aprīlī priecē ar psihoterapeita, teologa un reliģijas psihologa Gata Līduma jaunāko veikumu “Trīs vīri krogā, neskaitot kaķi”. Eksistenciālas pārdomas par vienu no cilvēka neatņemamām dzīves sastāvdaļām – ciešanām no latviešu tautas arhetipiskā skatupunkta. Lasāmviela, kas liek analizēt pašiem sevi.
 • Agnese Utkeviča piedāvā lasītājiem savu eseju krājumu “Skumjais laikmets”, kur sastopamies ar latviešu un pasaules dižgariem – Jāni Ziemeļnieku, Raini, Aspaziju, Imantu Ziedoni, Žanu Polu Sartru, Josifu Brodski, Brēgelu, Vāgneru un citiem. Esejas caurvij vientulības fenomens kā mūsu laikmeta sajūta. Aktuāla un filozofiska lasāmviela.
 • Ceļu pie lasītājiem ir uzsākusi arī dramaturģes Leldes Stumbres jaunākā grāmata “Karalis Līrs un viņa četras meitas”, stāsts par šķēršļiem un dzīves atklāsmēm, kas gadās vientuļnieka un finansista Reina Kapkalna ceļā. Saruna no vīrieša dzīves skatupunkta.
 • Par leģendāro latviešu tautas dziednieci Zilā Kalna Martu lasiet Jāņa Arvīda Plauža atkārtotajā izdevumā “Zilākalna Marta”. Viena no slavenākajām pasaules dziedniecēm, kas palikusi mūsu tautas apziņā uz mūžiem.

Jaunumi bērnu un jauniešu literatūras grāmatplauktos

Aprīļa jaunumi Valmieras pagasta bibliotēkas grāmatplauktos

Mazajiem lasītājiem

 • Bibliotēkas plauktā “Lasa mazulis” ir mājvietu radusi jauna pirmo vārdiņu grāmatiņa “ Mājas mīluļi. Kustīgās bildītes”. Sensoro motoriku attīstošas ilustrācijas un vārdu krājuma paplašināšana. Bērniem no 6 mēnešu vecuma. Augam kopā ar grāmatām!
 • Aprīlī kopā izzinam pasauli! Bibliotēkas grāmatplaukts Tevi aicina jaunajā “Bērnu enciklopēdijā” uzzināt daudz aizraujošu faktu par Visumu, planētu zemi, dzīvo dabu, cilvēci, nokļūt vēstures, bioloģijas un zinātnes pasaulēs. Lasi kopā ar vecākiem, arī pieaugušajiem būs gana interesanti!
 • Kika Mika pavasarī nesnauž. Lietuviešu rakstnieces Linas Žutaites nu jau tik daudzu bērnu iemīļota Kika Mika šoreiz dodas ceļojumā ar vilcienu. Kā viņai sokas, lasi grāmatā “Kikas Mikas pasakainais ceļojums”. Kā arī apskati “Kikas Mikas enciklopēdiju Dzīvnieki”.
 • Ķepu patruļas fani ir aicināti pievienoties Raideram un brašajai Ķepu patruļas komandai aizraujošajā stāstu grāmatā. “PAW Patrol: Zvaigžņotā komanda”.
 • Rutas Svažas pirmajā romānā pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem “Pelesdēls Gudrinieks” uzzināsi par ņipro un zinātkāro pelēnu Pelesdēlu Gudrinieku, kas varonīgi izglāba Dziļmežu no mūžīgās tumsas.
 • Tevi šomēnes priecēs arī Astrīdas Lingrēnas skaistā pasaka “Mio, manu Mio”, Stokholmas policija meklē deviņgadīgo Bū Vilhelmu Ūlsonu, kurš kopš aizvakardienas ir pazudis no savām mājām?Kur viņš būtu palicis? Tā sākas stāsts par Bū Vilhelmu Ūlsonu, kurš kļuva par Mio un viņa piedzīvojumiem. Lasam un piedzīvojam kopā draudzības un mīlestības spēka uzvaru pār ļauno!

Jauniešiem

 • Šomēnes ir iespēja iepazīties ar amerikāņu rakstnieces, psiholoģijas doktores Dženiferas Linnas Bārnsas “Mantojuma spēļu” grāmatu sērijas turpinājumu grāmatā “Mantojuma cena”. “Mantojuma spēļu” grāmatu sērijas ir kļuvušas par sensāciju visā pasaulē, pēc grāmatu motīviem Amazon Studios top arī lielbudžeta seriāls.
 • Savukārt, spāņu rakstnieces Irija H. Parente (Iria G. Parente) un Selene M. Paskvala (Selene M. Pascual) savā grāmatā “Alma un septiņi briesmoņi”, atklāj depresijas postu un emocionālās veselības nozīmi caur septiņiem briesmonīšiem, kas ikdienā mums traucē pilnvētīgi priecāties par dzīvi. Grāmata, kuru vari lasīt Tu, Tavi vecāki, Tavi brāļi un māsas. Grāmata visiem.

Šos un citus grāmatu jaunumus satiec bibliotēkā!
Grāmatu pieejamība, rezervēšanas iespējas Valmieras novada kopkatalogā ŠEIT.
Autorizācijas datu saņemšana un citi uzziņu jautājumi e-pastā:
Uz tikšanos pavasarī!

Informāciju sagatavoja:
Inga Grīnbauma
Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja