“AKSSC Valmiera” sportistiem sudrabs un bronza UEC Eiropas čempionātā BMX

Zadraks Deselā izcīna Eiropas BMX junioru čempionāta sudraba godalgu

Beļģijas pilsētā Deselā notikušajā UEC Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā sudraba medaļu junioru konkurencē dramatiskā cīņā izcīnīja “Mārupes BMX kluba” un “AKSSC Valmiera” sportists Mārtiņš Zadraks, savukārt dāmu komandu sacensībās trešo vietu izcīnīja Latvijas sportistes – Vineta Pētersone, Veronika Monika Stūriška un Līva Lizete Glāzere, kas arī ir “AKSSC Valmiera” sportiste.

UEC Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā sestdien par godalgām sacentās elites, U23, junioru un vecāko jaunatnes grupu sportisti. Dalībnieku vidū arī kupls latviešu skaits, kas atsevišķās vecuma grupās bija arī favorītu lokā.

Junioru puišu grupā līdz pusfinālam aizkļuva gan Kārlis Pedraudzis (“Tālava VSS”), gan Valmierā Eiropas kausa posmā uzvarējušais Mārtiņš Zadraks (“Mārupes BMX klubs”/ “AKSSC Valmiera”. Abiem startējot vienā pusfināla braucienā, Zadraks sīvā cīņā ieņēma ceturto vietu, kā pēdējais iekļūstot finālā, kamēr Pedraudzim septītā pozīcija, kas tālāk tikt neļāva.

Finālā trenera Mika Puķīša audzēknis Zadraks pēc starta izkaroja ceturto pozīciju. Pirmajā virāžā krita Mārtiņam priekšā esošais šveiciešu sportists. Zadraks, veiksmīgi izvairoties no kritiena, pakāpās uz trešo vietu un drīz vien apsteidza arī otrajā vietā esošo itāļu braucēju. Mārtiņš trases beidzamajā daļā bija ātrākais vīrs trasē. Pēdējā taisnē viņš uzbruka līderim Markusam Lethan no Dānijas. Lai arī Zadraks uz finiša līnijas konkurentu panāca, tomēr par mata tiesu ātrāks izrādījās dānis. Izcīnīta otrā vieta ir pēdējo gadu lielākais Latvijas BMX panākums junioru grupā augstākās raudzes sacensībās.

Dāmu komandu sacensībās sacentās četras nācijas – Francija, Beļģija, Latvija un Spānija. Dāmu izlases galvenā trenera Ģirta Kātiņa vadībā mūsu valsts godu aizstāvēja – ceturtās vietas ieguvēja elites dāmu grupā Vineta Pētersone, junioru grupas pusfināliste Līva Lizete Glāzere un Veronika Monika Stūriška. Mūsu meitenes trasi veica pēc 39,251 sekundes. Tas deva trešo vietu. Uzvarēja Francija (38,446), kam sekoja Beļģija (39,081).

2022 UEC BMX RACING EUROPEAN CHAMPIONSHIPS