Akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki dodas izzinošā ekskursijā

Akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki svētdien, 20.augustā, devās izzinošā ekskursijā, lai uzzinātu vairāk par dažādiem dārzu iekopšanas veidiem un papildinātu savas jau esošās zināšanas, lai pilnveidotu savus daiļdārzus un iekoptās teritorijas.

Akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieki svētdien, 20.augustā, devās izzinošā ekskursijā, lai uzzinātu vairāk par dažādiem dārzu iekopšanas veidiem un papildinātu savas jau esošās zināšanas, lai pilnveidotu savus daiļdārzus un iekoptās teritorijas.

Ekskursijā devāmies uz Ināras Aires dārzu “Kārļi”, Salaspils novadā, kuras dārzs ir bagātīgi iekārtots ar dažādām ziemcietēm, kokiem un krūmiem. Teritorijā ir izveidoti arī vairāki nelieli baseini. Ināras dārzs ir harmoniski iekārtots, kur ik uz soļa var ieraudzīt kādu jaunu kompozīciju. Saimniece atbildēja uz visiem jautājumiem, kuri īpaši daudz bija par dažādu augu sugu nosaukumiem, kā arī pastāstīja par savu pieredzi dārza iekārtošanā, ko viņa iesāka jau pirms 28 gadiem.

Tālākais ekskursijas ceļš veda uz Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, kur gida pavadībā apskatījām gan krāšņo rožu kolekciju, gan krāsaino dāliju kolekciju. Oranžērijā apskatījām sukulentus, kaktusus un citus augus no tropu un subtropu apgabaliem.

Pēc pusdienām devās uz “Saulesdārziem” Salaspils novadā, kurā, salīdzinot ar Ināras Aires dārzu, teritorija bija iekārtota pavisam citādāk – ar priedēm un vīnogām. “Saulesdārzos” varēja apskatīt un uzzināt, kā no parastas priedes izveidot bonsai jeb japāniskas noskaņas priedes, tāpat arī saimnieks atbildēja uz interesējošiem jautājumiem par vīnogu audzēšanu, kuras saimnieki audzē vīna gatavošanai.

Ekskursijas noslēdzošā pieturvieta bija “Augustes iedvesmas dārzā” Pabažos, Saulkrastu novadā, kura centrā ir plašais hortenziju lauks, kur to ir vairāk nekā 2000. Tāpat teritorijā ir arī apstādījumi augstajās dobēs un citi interesanti vides objekti, daļa no tiem vēl tapšanas procesā. Saimniece ar lielu aizrautību stāstīja par ceļu līdz šim īpašumam, un kādas ir viņas nākotnes ieceres šim dārzā. 

Visu ceļu autobusu piepildīja sarunas, dalībniekiem daloties savās zināšanās un pieredzē jautājumos par dārza iekopšanu un aktuālākajiem jaunumiem dārzkopībā. Ekskursijas dalībnieki atzina, ka bija vērtīgi apskatīt dārzus, kuri katrs bija iekārtots pavisam citā stilā. Paldies dalībniekiem par kopā pavadīto dienu, pēc kuras ikkatrs mājās devās ar kādu jaunu atziņu, ideju vai iedvesmu savā dārzā izmēģināt ko jaunu.

Akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” mērķis ir atbalstīt Valmieras novada iedzīvotāju vēlmi baudīt krāšņas ainavas, piedalīties ainavu attīstībā, kā arī lepoties un dalīties pieredzē ar to. Rudenī tiksimies vēlreiz, kad godināsim un apbalvosim daiļdārzu īpašniekus. Akcijai saņēmām 43 pieteikumus, savukārt ekskursijā devās 37 dalībnieki.

Apskati ekskursijas galeriju šeit.