Akcijas laikā nolietotas elektrotehnikas savākšanas pieteikumi desmitkāršojas

Šī gada aprīlī notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “EKO ZVANS!”, kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Klientu apkalpošanas speciālisti saņēma 870 klientu pieteikumus, kas ir 10 reizes vairāk zvanu par konkrētā pakalpojuma nodrošināšanu nekā vidēji citos gada mēnešos, kad netiek izsludināts akcijas periods.

Akcijas pieteikumu apkalpošana lielā pieprasījuma dēļ turpinās vēl visu maija mēnesi, paredzamais pārstrādei nodotais apjoms sasniegs 100 tonnas.

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Paldies visiem, kas iesaistās nolietotas elektrotehnikas nodošanā pārstrādei, tādejādi saudzējot dabas resursus jaunu preču ražošanai. Akcijas periodos ik gadu pārliecināmies par to, ka cilvēki aizvien veido nolietotu lietu uzkrājumus savās mājsaimniecībās un tas pārsteidz, jo atgādinu, ka nolietotas elektrotehnikas savākšanas pakalpojums tiek sniegts arī ikdienā, izbraucot uz privātpersonas vai juridiskas personas norādīto adresi, iepriekš vienojoties par savākšanas dienu. Klientam ir jāsedz transporta pakalpojuma maksa. Bez maksas nolietotu neizjauktu elektrotehniku iespējams nodot divdesmit vienā ZAAO darbības reģiona EKO laukumā.”

Akcijas organizatori kopā ar tās atbalstītājiem AS “Sadales tīkls” un zīmoliem “iRobot” / “MansRobots” vērsa uzmanību ne tikai uz vides aizsardzības jautājumiem, bet akcentēja arī elektrodrošību un produktu ilgtspēju. Ir svarīgi atbildīgi rīkoties, nodot nokalpojušu elektrotehniku pārstrādei, nelietot bojātas elektriskās un elektroniskās iekārtas, lai neapdraudētu savu veselību un īpašumu, tāpat kā ļoti būtiski jau preču iegādes posmā izdarīt izvēli par labu kvalitatīvām un ilgmūžīgām precēm.

Iedzīvotāji akcijas laikā visbiežāk pieteica ledusskapju, televizoru un veļas mazgājamo mašīnu nodošanu. Tāpat akcijas laikā nogādāšanai uz pārstrādi sagatavoti datori un to monitori, ūdens sildīšanas boileri, printeri, saldētavas, putekļu sūcēji, plītis, kases aparāti, svari, radio aparāti, zāles pļāvēji, radiatori, cepeškrāsnis, lampas un citas iekārtas.

Akcijas sadarbības partnera AS Sadales tīkls” pārstāvis, Mācību centra elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats: “Priecājamies, ka akcijas “EKO ZVANS” pieteikumu skaits šogad ir gandrīz dubultojies – tas liecina, ka iedzīvotāji kļūst arvien apzinīgāki, rūpējas par savu vidi un vēlas dzīvot zaļāk! Nodotās, savu laiku nokalpojušās elektroierīces ir solis pretī drošas mājokļa vides veidošanā, jo katra bojātā elektroierīce, ko iedzīvotāji līdz šim bija izmantojuši, radīja būtiskus riskus gūt nopietnas elektrotraumas un palielināja iespēju izcelties ugunsgrēkiem. Bojājumu gadījumā īpaši bīstamas ir tādas jaudīgas sadzīves tehnikas vienības kā cepeškrāsnis, boileri un putekļu sūcēji. No šādas nolietotas elektrotehnikas ir laikus jāatbrīvojas drošā un pareizā veidā, tāpēc novērtējam arvien pieaugošo iedzīvotāju aktivitāti. Ceram, ka akcijas rezultāti savā ziņā atspoguļosies arī šī gada elektrotraumu statistikā un tā turpinās samazināties. Paldies akcijas organizatoriem!”

Akcija “EKO ZVANS” notika ZAAO darbības reģionā – Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras novados, kā arī Siguldas novada Krimuldas un Lēdurgas pagastos un Balvu novada Baltinavas, Lazdukalna, Rugāju, Kupravas, Medņevas, Susāju, Šķilbēnu, Vecumu un Žīguru pagastos.

Akcijas izlozes uzvarētāji:

Galveno balvu – iRobotu – ieguva Valdis Linde.

AS “Sadales tīkls” balvas ieguva:

elektroniskos pagarinātājus ar USB ligzdu – Vilnis Bērziņš, Maruta Žukovska, Valērijs Vorobjovs, Evita Kutakova, Endija Parāne; bateriju lādētājus – Vija Kozlovska, Oksana Pētersone, Laimonis Putniņš, Edīte Ose, Ilgvars Cinis.

Atgādinām, ka informācija par pieejamajiem pakalpojumiem ir izvietota www.zaao.lv un noskaidrojama pa tālr. 64281250 vai 26515556. EKO laukumu darba laiki un adreses pieejamas ZAAO mājas lapā sadaļā EKO laukumi https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/eko_karte

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja