Akcijā “Gaismas pils Ukrainai” aicina ziedot sveces ierakumu sveču veidošanai

svecu akcija

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” un Latvijas Kultūras darbinieku biedrību aicina Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekus ziedot sveces, lai vēlāk tās pārtaptu ierakumu svecēs un tiktu nogādātas Ukrainas aizstāvjiem.

Kolektīvu dalībnieki līdz 19. janvārim tiek aicināti uz mēģinājumu paņemt līdzi sveces un ziedot tās simboliskas Gaismas pils tapšanai. Sveces iespējams atstāt jebkurā Valmieras novada kultūras centrā.

Akcijā var piedalīties arī jebkurš iedzīvotājs, aiznesot sveces gan uz kultūras centriem, gan uz Valmieras novadā esošajiem Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem un uz Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centru Valmierā, Lāčplēša ielā 2. Sveces var ziedot arī šajās novada bibliotēkās:

 • Brenguļu pagasta bibliotēka
 • Kauguru pagasta bibliotēka
 • Trikātas pagasta bibliotēka
 • Burtnieku pagasta bibliotēka
 • Matīšu pagasta bibliotēka
 • Rencēnu pagasta 1. bibliotēka
 • Kocēnu pagasta bibliotēka
 • Vaidavas pagasta bibliotēka
 • Ķoņu pagasta bibliotēka
 • Naukšēnu pagasta bibliotēka
 • Ipiķu pagasta bibliotēka
 • Jeru pagasta bibliotēka
 • Lodes pagasta bibliotēka
 • Rūjienas pilsētas bibliotēka
 • Strenču pilsētas bibliotēka
 • Sedas pilsētas bibliotēka
 • Jērcēnu pagasta bibliotēka

20.janvārī centralizēti no Valmieras Kultūras centra visas saziedotās sveces tiks nogādātas uz Rīgu biedrībai “Tavi draugi”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar akcijas koordinatori Valmieras novadā Noru Urbāni, rakstot e-pastu vai zvanot pa tālruni 26988129.

Jāpiebilst, ka 20. janvārī pašvaldību un kultūras centru pārstāvji ir aicināti uz Doma laukumu, kur visas dienas garumā no plkst.10.00 līdz 19.00 notiks 1991. gada barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi, tajā skaitā ierakumu sveču gatavošana Ukrainai. Laikā no plkst.14.00 līdz 16.00 plānota biedrības “Tavi draugi” organizēta kultūras programma, kas noslēgsies ar vienotu Jāzepa Vītola “Gaismas pils” dziedāšanu diriģenta Māra Sirmā vadībā.