Aizvadīts Olimpiskās dienas pārgājiens Valmierā

Olimpiskās dienas pārgājiens

26. aprīlī ar Olimpisko dienu noslēdzās Olimpiskais mēnesis, kas ik gadu tiek rīkots, lai aktualizētu kustības un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības ikdienā, kā arī plašāk informētu par olimpiskajām vērtībām.

Valmierā, par godu Olimpiskajai dienai, aicinājām uz kopīgu pārgājienu ar mūsu olimpieti, soļotāju Arni Rumbenieku, simboliski ceļu uzsākot pie Jāņa Daliņa stadiona un izrādot cieņu Latvijas pirmās olimpiskās medaļas ieguvējam, izcilajam soļotājam Jānim Daliņam.

Tālāk pārgājiens veda uz atpūtas kompleksu “Avoti”, kur dalībniekus sagaidīja Valmieras Sporta skolas treneris Olafs Lakučs, iepazīstinot ar BMX velotrasi, kur šobrīd treniņus aizvada jaunie sportisti, bet savulaik notikušas daudzas vērienīgas sacensības. Šeit izauguši arī vairāki mūsu BMX olimpieši – Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksējeva, Artūrs Matisons, Ivo Lakučs un divkārtējais olimpiskais čempions – Māris Štrombergs.

Ikvienam bija iespēja apmeklēt arī trasē izveidoto BMX slavas zāli, kurā apskatāmi izcilākie Latvijas BMX sasniegumi, Pekinas, Londonas un Rio BMX ekspozīcijas, sacensību trofejas un Māra Štromberga Olimpiskais BMX divritenis, ar ko Pekinā iegūta pirmā olimpiskā zelta medaļa.

Drosmīgākie uzkāpa arī 9m augstajā starta kalnā, paveroties uz trasi no cita skatupunkta un iztēlojoties, kā BMX braucēji no estakādes traucas lejā, sasniedzot pat 60 km/h lielu ātrumu.

Atpakaļ uz stadionu ceļš veda pa meža takām – gar Daliņu pludmali un Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, bet finišā dalībniekus iepriecināja brīnišķīgs saulriets un varavīksne.

7 km garo maršrutu noslēdza sarunas pie uzkodām un silta dzēriena. Atbildot uz Arņa Rumbenieka jautājumiem, varēja iegūt arī piemiņas dāvanas no Olimpiskās dienas.