Aizvadīts jau desmitais Valmieras čempionāts galda hokejā

Valmieras čempionāts galda hokejā

Sestdien, 16. decembrī, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” notika desmitais Valmieras čempionāts galda hokejā. Par godalgām četrās klasēs (Open, Juniori, U-13, Sievietes) sacentās 16 dalībnieki, galvenokārt Burtnieku Jauniešu centra un Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pārstāvji.

Dalībnieku prasmju līmenis šajās jubilejas sacensībās bija ļoti atšķirīgs, sākot ar vairākiem pasaules un Eiropas čempionātu dalībniekiem un medaļniekiem un beidzot ar iesācējiem, kuri galda hokeju apgūst tikai pirmo gadu. Galvenais pretendents uz uzvaru kopējā (Open) klasē bija pērna gada Valmieras čempions Regnārs Vazoliņš, kurš šobrīd ierindojas 26. vietā Pasaules reitingā (turpmāk PR). Starp godalgu pretendentiem bija arī Sandis Krasts (PR 137.), Roberts Verbičs (PR 222.), Edgars Putniņš (PR 262.) un Jānis Miķelis Bitmanis (PR 271.).

Sacensību pirmajā kārtā dalībnieki izspēlēja apļa turnīru, pēc kura 8 labākie sacensības turpināja otrajā kārtā – izslēgšanas spēlēs. ¼ finālu spēļu sērijas notika līdz 3 uzvarām, savukārt spēles par 1.-4. vietu līdz 4 uzvarām.

Pirmajā ½ finālā tikās Sandis Krasts un Edgars Putniņš. Lai noskaidrotu finālistu, nepieciešams maksimālais spēļu skaits. Ar 4:3 (5:1, 2:3, 4:5p, 2:0, 3:1, 1:2p, 3:2) sērijā uzvarēja Sandis.

Otrajā ½ finālā tikās Jānis Miķelis Bitmanis un Arnis Salmiņš. Arī šeit spēles ritēja punkts punktā, un Arnis bija tuvu, lai sagādātu pārsteigumu turnīrā, tomēr sērijā ar 4:2 (1:2, 4:1, 2:0, 2:1p, 1:2, 2:1) uzvarēja vairāk pieredzējušais Miķelis.

Spēļu sērijā par 3. vietu Edgars Putniņš uzvarēja Arni Salmiņu ar 4:2 (6:7, 2:1, 4:5p, 3:1, 4:2, 3:2). Edgaram šī bija pirmā reize, kad viņš iekļūst starp Valmieras čempionāta Open klases godalgotajām vietām, savukārt Arnim pirmo reizi nodrošināts zelts U-13 klasē un bronza Junioru klasē.

Finālā starp Sandi Krastu un Jāni Miķeli Bitmani spēļu sērijā līdz 4 uzvarām pirmajās 3 spēlēs uzvarēja Sandis. Taču Miķeļa uzvara ceturtajā spēlē ar 3:0 piešķīra intrigu fināla turpinājumam. Piektā spēle ritēja saspringti, Miķelis 2 sekundes pirms spēles beigu signāla izlīdzināja rezultātu, bet pagarinājumā ātri iemeta arī izšķirošos vārtus. Sestā spēle sākās ar Sanda gūtajiem 3 vārtiem, uz ko Miķelis spēles beigās spēja atbildēt, gūstot vienus vārtus. Sērijā ar 4:2 (3:1, 2:0, 4:3, 0:3, 1:2p, 3:1) uzvarēja un savu otro Valmieras čempiona titulu Open klasē ieguva Sandis. Savukārt Miķelim pirmo reizi 2. vieta Open klasē un pirmais čempiona tituls Junioru klasē.

Godalgotās vietas pa klasēm

  • Open klase:

1. Sandis Krasts (Burtnieku JC / VJC Vinda treneris);

2. Jānis Miķelis Bitmanis (VJC Vinda);

3. Edgars Putniņš (VJC Vinda).

  • Junioru klase:

1. Jānis Miķelis Bitmanis (VJC Vinda);

2. Edgars Putniņš (VJC Vinda);

3. Arnis Salmiņš (Burtnieku JC).

  • U-13 klase:

1. Arnis Salmiņš (Burtnieku JC);

2. Roberts Verbičs (Burtnieku JC);

3. Alekss Pimenovs (Burtnieku JC).

  • Sievietes:

1. Lāsma Bezdelīga (Burtnieku JC).

Pirmais Valmieras čempionāts tika rīkots 2014. gadā, tolaik pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu – 35 galda hokeja entuziastus.

Jāpiemin, ka nākamgad Valmierā tiks rīkots Eiropas čempionāts galda hokejā, kas būs nozīmīgs notikums visai Latvijas galda hokeja saimei.

Informācija: Galda hokejs Valmierā