Aizvadīts 9.Brenguļu OPEN krosmintonā

Aizvadīts 9.Brenguļu OPEN krosmintonā

12. martā Brenguļu sporta zālē tika aizvadīts 9.Brenguļu OPEN krosmintonā, kas pulcēja spēlētājus no visas Latvijas un tika izspēlētas spēles piecās kategorijās – U14 jauniešu (līdz 14 gadu vecumam), U18 jauniešu (līdz 18 gadu vecumam), O40 vīriešu (virs 40 gadu vecuma), Sieviešu un OPEN. Valmieras novads tika pārstāvēts ar desmit spēlētājiem četrās kategorijās no STK Zaļā Pēda un Trikātas pamatskolas.

Jaunākajā jeb U14 jauniešu kategorijā labākie spēlētāji tika noskaidroti savstarpējās izspēlēs. Uzvarot visus pretiniekus, pirmo vietu ieguva Augusts Zundāns. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji sīvi cīnījās savstarpējā trīs setu spēlē un labākais izrādījās Rihards Jānis Meļķis, aiz sevis atstājot Samantu Elizabeti Pētersoni. Visi spēlētāji pārstāv Trikātas pamatskolu.

U18 jauniešu kategorijā līdzīgi kā U14 kategorijā, uzvarētāji tika noskaidroti savstarpējās spēlēs. Matīss Grava no Jelgavas (SK Sporta Punkts/Olaine) parādīja pārspēku pār sāncenšiem un ieguva 1.vietu, aiz sevis atstājot brengulieti Voldemāru Fūrmani (STK Zaļā Pēda) un SK Sporta Punkts pārstāvi Edvardu Balodi.

Dienas pirmās puses izspēles noslēdzās ar O40 vīriešu kategoriju. Šīs kategorijas finālspēles izvērtās gana spraigas un punktu ziņā līdzīgas. Pirmajā vietā ierindojās Latvijas krosmintona federācijas reitinga līderis Jānis Ilsters (KK Krosmintons.lv), kas apspēlēja savu komandas biedru un šīs kategorijas jaunpienācēju Jāni Riekstiņu ar 17:15, 16:12. Trešajā vietā attiecīgi Edijs Spāre (KK Krosmintons.lv) un Niklāvs Zvaigzne (SK Sporta Punkts).

Sieviešu kategorija šajā turnīrā izrādījās viskuplāk apmeklētākā spēlētāju ziņā. STK Zaļā Pēda šajā kategorijā pārstāvēja četras spēlētājas, kas visas iekļuva arī finālturnīrā. Ceturtdaļfinālā Laura Luīze Kiļupe apspēlēja savu komandas biedreni Paulu Griškovu un iekļuva pusfinālā, kur pretī stājās cita komandas biedrene (abas STK Zaļā Pēda). Otrā ceturtdaļfinālā tikās divas SK Sporta Punkts pārstāves un Vita Zvaigzne bija pārāka par Sandru Lāci. Pusfinālā spraigu spēļu izpalika un Santa Paegle uzvarēja Lauru Luīzi Kiļupi (abas STK Zaļā Pēda), savukārt Vita Zvaigzne – Maretu Jurgensoni (STK Zaļā Pēda). Finālspēle tika aizvadīta pārliecinošā Santas Paegles vadībā un noslēgumā uzvara ar 16:3, 16:3. Pirmā vieta Paeglei, otrā – Zvaigznei, trešā Kiļupei un Jurgensonei. Dienu noslēdza OPEN kategorija, kurā netrūka spriedzes, īpaši apakšgrupu turnīra noslēgumā, lai noskaidrotu finālspēļu dalībniekus. Svarīga izrādījās ne tikai setu attiecība, bet arī spēļu laikā iegūto punktu attiecība, kas dažam izraisīja gaviles, dažam skumju nopūtu. Pirmā pusfinālā tikās jēkabpilieši Artūrs Dzirkalis un Uldis Dzirkalis (abi SK 4R), kurā pārāka bija jaunība un uzvarēja Artūrs. Savukārt otrā pusfinālā mājinieks Matīss Cināts (STK Zaļā Pēda) trīs setos kapitulēja Mārtiņam Žogotam (KK Krosmintons.lv). Finālā gana spraigos divos setos uzvaras laurus plūca Artūrs Dzirkalis (SK 4R), aiz sevis atstājot Mārtiņu Žogotu, trešajā vietā attiecīgi Uldis Dzirkalis un Matīss Cināts.

Informāciju sagatavoja:

Santa Paegle, STK Zaļā Pēda

Fotogalerija: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zalapeda&set=a.5012049962189163