Aizvadīts 42. skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”

2023. gada 8. jūlijā Valmieras novada Vaidavā starts tika dots tradicionālajam skrējienam “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas šogad norisinājās jau 42.reizi, un ir vienīgais skrējiens Latvijā, kas kopš tā pirmsākumiem norisinās bez pārtraukuma.

Tradicionālajā 11,7 km garajā distancē uz starta stājās teju 200 skrējēju no visas Latvijas, savukārt bērnu grupās startēja vairāk kā 100 dalībnieku. Jaunākie bērni bērnu grupās mēroja 0,23km garu distanci apkārt Ziemeļvidzemes internātpamatskolas sporta laukumam, bet vecākajiem bērniem bērnu grupās bija jāmēro 1,9 km gara distance.

Pirmie skrējienu starti no rīta tika doti bērnu grupām. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad bērnu grupās netika noskaidroti ātrākie skrējēji katrā grupā, bet piemiņas medaļu un pārsteiguma balviņu saņēma katrs bērnu grupas finišētājs.

Plkst. 11.00 starts tika dots tradicionālajai 11,7 km garajai distancei skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”, kurā tika noskaidroti gan pirmo trīs vietu ieguvēji sadalījumā pa vecuma grupām, gan arī seši ātrākie skrējēji sieviešu un vīriešu absolūtajā konkurencē. Visātrāk distanci apkārt Vaidavas ezeram, ar pārsteidzošu rezultātu, veica  Valmieras vieglatlēte un garo distanču skrējēja Agate Caune.

Ātrākās sieviešu konkurencē skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”:

 1. Agate Caune
 2. Zanda Malančuka
 3. Luize Marta Pētersone
 4. Irīna Štūla-Pankoka
 5. Alīna Demeško
 6. Tatjana Sakalauskiene

Ātrākie vīriešu konkurencē skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”:

 1. Renārs Roze
 2. Agnis Stulpinskis
 3. Kristaps Čehovičs
 4. Uģis Karasevs
 5. Artis Dude
 6. Raitis Jirgensons

Skrējiena “Apkārt Vaidavas ezeram” distances beigu daļā tika noskaidrota arī ātrākā un ātrākais “Vaidavas keramikas” sprinta posmā. Par Vaidavas keramikas sprinta karalieni kļuva Agate Caune un sprinta karaļa titulu izcīnīja Eduards Pāķis.

42.skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizēja Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Sporta biedrība SPORTLAT”.

Pasākuma atbalstītāji: TEHAUTO, Vaidavas keramika, TC “Valleta”.

Rezultāti:

Foto galerija apskatāma šeit.