Aizvadīti III Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki

Aizvadīti III Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki

Ar lielu gandarījumu un prieku 27. aprīlī Valmierā, Universum Mūzikas un mākslas vidusskolā izskanēja III Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki.

Mūzikas un mākslas svētku ideja, kuras autori ir pieredzējušie pedagogi Ritma Pētersone-Cepīte un Aivars Cepītis, palikusi nemainīga – piedzīvot, atklāt un parādīt, cik cieši savā starpā saistītas mūzika un māksla, dalībniekiem ne tikai atskaņojot mūziku, bet uzdrošinoties sevi izpaust arī mākslā. Savukārt tiem, kuri vēl nemuzicē, attēlot dzirdēto mūziku krāsās un zīmējumos. Tāpat nemainīgs ir svētku galvenais mērķis – apzināties katra talanta īsto Autoru – mūsu Radītāju un ar savu veikumu pateikt Viņam paldies!

Festivāls sākās ar meistarklasēm gan skolēniem, gan pedagogiem. Pirmajā meistarklasē kinooperators Jānis Skulme stāstīja par jauniešiem aktuālo tēmu – audiovizuālā satura veidošana un dalījās pieredzes stāstā par mākslas vēsts radīšanu. Lektors iedrošināja klātesošos sapņot lielus sapņus un atcerēties, ka kopā ar Dievu dzīvē visu ir iespējams sasniegt.

Otrajā meistarklasē ar sitaminstrumentālistu spēles apguves vingrinājumiem, pieredzes stāstiem mūzikas vēsts radīšanā un improvizācijā dalījās sitaminstrumentālisti Raitis Viļumovs un Daniēls Groza.

Raitis Viļumovs demonstrēja vairākus rudimentus un mudināja skolēnus uzcītīgi spēlēt gammas, kā arī sargāt savas sirdis, lai pareizi novērtētu mūzikas spēku un tās iedvesmas avotus. Daniēls Groza stāstīja par to, kā atradis iespēju pilnībā izpaust Dieva doto talantu, un mudināja arī skolēnus meklēt savas iespējas realizēt mūzikā to, ko paši vēlas.

Pirms trešās meistarklases skolotājus uzrunāja skolas dibinātājs un mācītājs Andrejs Vatuļins, daloties pārdomās par situācijām, kurās trūkst paša galvenā – atskaites punkta jeb etalona. Kā matemātikā visi skaitļi tiek salīdzināti ar nulli, tā cilvēku dzīvē visam jābūt salīdzinātam ar Dieva Vārdu. A.Vatuļins uzsvēra, ka pats svarīgākais ir miers, kuru varam iegūt vienīgi kopā ar pamatu jeb klinti, kas ir Dievs. Arī starp bērniem un skolēniem, vecākiem un skolotājiem miers var būt tikai tad, ja ir kāds Starpnieks.

Trešā meistarklase bija M.Montesori metodes “Klusuma vingrinājumi’, kurus vadīja Diāna Vatuļina. Šie vingrinājumi vienmēr ir ļoti īpaši, jo gan lieliem, gan maziem palīdz emocionāli nomierināties, sakārtot domas, māca ieklausīties citos. Tā arī šajā reizē – dalībniekiem gribējās tos piedzīvot vēl!

Svētku atklāšanas brīdī sociālā uzņēmuma “Izglītības un attīstības centrs Universum” valdes priekšsēdētājs Andis Apsītis novēlēja, lai katrs festivālā atskaņotais skaņdarbs ir kā raķete, kura ir labi vadīta, jo prot ne tikai pacelties, bet arī veiksmīgi nosēsties jeb atgriezties sākuma punktā.

Garīgajā ziņā mūsu sākumpunkts ir tas, ka apzināmies to, kurš mūs veidojis, pat mūsu elpā tas ielikts “Jah-ve” (Dievs).

Šī gada festivālā pirmo reizi piedalījās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola, Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skola, Gaujienas Mūzikas un mākslas skola, Olaines Mūzikas un mākslas skola, Jūrmalas Mūzikas vidusskola, Dzērbenes vispārizglītojošā un mūzikas skola, Cēsu 1.pamatskola, kā arī “Muzikālā darbnīca”.

Priecājamies, ka vairākas reizes festivāla svētkos jau piedalījušies dalībnieki no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Gulbenes Mūzikas skolas, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolas, Strenču Mūzikas skolas un Universum mūzikas un mākslas vidusskolas. Šogad divos svētku koncertos uzstājās 112 dalībnieki. Visi priekšnesumi bija pārdomāti, brīnišķīgi un radoši.

Svētku rīkotāji saka sirsnīgu, sirsnīgu paldies katram skolotājam par augstvērtīgo priekšnesumu sagatavošanu, vecākiem par atbalstu un audzēkņiem par izturību un dzīvesprieku muzicējot!

Uz tikšanos IV Starptautiskajos mūzikas un mākslas svētkos Universum Mūzikas un mākslas vidusskolā Valmierā!

Informāciju sagatavoja:
Anitra Rause, Universum Mūzikas un mākslas vidusskolā