Aizvadītas Naukšēnu brūža 140 gadu jubilejas svinības „Cauri laikiem”

Aizvadītajā sestdienā, 2. oktobrī norisinājās Naukšēnu brūža 140 gadu svinības. Rudenīgi skaistā diena un vēsturiskais brūža pagalms priecēja svinību viesus ar amatnieku tirdziņu, svētku atklāšanas dančiem, muzikāliem priekšnesumiem, teātra mākslu un skaistiem atmiņu stāstiem. Ekskursijas ļāva ik katram tās apmeklētājam sajust senatnīguma elpu un piedzīvot tradīcijas.

Papildinot svētku noskaņu ar dažādām Naukšēnu garšām, „Valmiermuižas alus” cienāja ar veltījumu brūža jubilejai – Naukšēnu jubilejas alu un gardu kvasu, kuram klāt pievienots rudzu iesals, kas tapis pēc 140 gadu vecām tradīcijām Naukšēnu brūzī, savukārt saimniecība „Kunturi” rūpējās par gardu, pašu gatavotu maltīti.

Ciemos viesojās arī skaistas auto pērles, kuras ļoti gaumīgi bija iestūrējušas pasākuma tematikā „Cauri laikiem”. Retro automašīnas pārstāvēja Rīgas Motormuzejs sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu un apakšsekciju „Youngtimer rally”. Ne tikai retro auto priecēja apmeklētājus, bet arī 200 mūsdienīgi spēkrati – motocikli, kuri sarīkoja iespaidīju moto braucienu caur Naukšēnu brūža pagalmu.

Vakara daļu ieskandināja grupa „Rahu The Fool”, kuri savai mūzikai iedvesmu gūst no vectēvu stāstiem par mīlestību, karu, jūrām un citām, sen aizmirstām lietām. Grupas daiļradi varētu raksturot kā folkmūziku ar spēcīgiem visu pasauļu mūziku piejaukumiem. Noslēgumā varēja izdejoties ar latviešu šlāgermūzikas grupu „Kantoris 04”.

Naukšēnu brūža 140 gadu svinības „Cauri laikiem” rīkoja: Naukšēnu kultūras nams un Rūjienas kultūras nams. Pasākumu atbalstīja: Valmiermuižas alus darītava un SIA Naukšēni.

Fotogalerija pieeja šeit

Foto: Roberts Āboltiņš sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu