Aizvadīta sporta diena “Apkārt sporta pasaulei”

Apkārt sporta pasaulei

19.oktobrī Valmieras Olimpiskajā centrā norisinājās sporta diena 5 līdz 6 gadus jauniem bērniem “Apkārt sporta pasaulei”. Tajā piedalījās bērni no Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēm “Ābelīte”, “Buratino”, “Ezītis”, “Kārliena”, “Krācītes”, “Pienenīte”, “Varavīksne”, “Vālodzīte”, “Sprīdītis” un Valmieras Gaujas krastu vidusskolas – attīstības centra, kopā pulcējot vairāk nekā 400 aktīvu un sportot mīlošu dalībnieku.

Pasākuma atklāšanā bērni iesildījās kopā ar Vidzemes džudo skolas vecāko treneri Uldi Borski, kura pieredze darbā ar bērniem palīdzēja veiksmīgi iesaistīt un aicināt līdzdarboties kuplo bērnu skaitu.

Pēc aktīvās pirmās daļas, lai nedaudz atpūstos pirms sportisko aktivitāšu veikšanas, dalībnieki tika aicināti vērot džudo paraugdemonstrējumus, kur trenerim Uldim Borskim pievienojās arī treneris Ventis Beķeris.  Bērni ar lielu aizrautību sekoja līdzi paraugdemonstrējumiem, kas ietvēra gan akrobātikas elementus, gan arī sarežģītus metienus, ko pielieto džudo, veltot redzētajam skaļas ovācijas un aplausus. Noslēgumā gan treneri brīdināja, ka iepriekš redzēto bez trenera uzraudzības atkārtot paši nedrīkstot!

Džudo paraugdemonstrējumiem sekoja bērnu gaidītā sporta diena jeb ceļojums “Apkārt sporta pasaulei”. Sporta zālē bija izvietoti 13 aktivitāšu centri, katrā no tiem piedāvājot iespēju iesaistīties dažādos uzdevumos sporta veidu iepazīšanai:

  • Karatē vadīja Vidzemes Karatē kluba aizsācējs un pieredzes bagātais treneris Kaspars Riekstiņš.
  • Airēšanā virsvadību uzņēmās Vidzemes Sporta asociācijas treneris Kaspars Pakers un airēšanas slalomists Toms Karlivāns.
  • Futbolā savus spēkus bērnu apmācībā izmēģināja jaunie Valmieras futbolisti.
  • Vieglatlētikā fiziskās sagatavotības uzdevumus, fitnesa vingrojumus un veiklības stafetes uzdevumus vadīja Valmieras 2.vidusskolas sporta klases audzēkņi.
  • Volejbola pamatelementus demonstrēja un aicināja bērnus pievienoties sporta pedagoģe un volejbola trenere Daina Plīkša, kura bumbu vietā izmantoja krāsainus balonus, raisot vēl lielāku bērnu sajūsmu.
  • Florbolā uzdevumu joslu veidoja un bērniem florbola pamatus rādīja treneris Jānis Jansons.
  • Kardiotrenažierim līdzvērtīgus vingrinājumus organizēja PII “Ābelīte” sporta pedagoģe Solvita Stalidzāne.
  • Savukārt Valmieras novada sporta pārvaldes sporta organizatori aicināja bērnus izmēģināt spēkus kornhola spēlē un smagatlētikā, kur akmeņu velšana tika inscenēta ar fitnesa bumbām, kā arī piedalīties sporta viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par dažādiem sporta veidiem.

“Redzot patieso bērnu prieku un aizrautību, pildot dažādus uzdevumus un iepazīstot atšķirīgus sporta veidus, radās pārliecība, ka pasākuma formāts ir jāsaglabā un šādi sportiski, izglītojoši pasākumi jāorganizē arī turpmāk, iepazīstinot ar aizvien jauniem sporta veidiem un uzturot ciešāku sadarbību ar Valmieras novada sporta klubiem un to treneriem”, stāsta projekta vadītāja Elīna Karlivāne.

Paldies ikvienam, kurš iesaistījās un piedalījās pasākumā, lai radītu bērniem šos sporta svētkus! Paldies pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, kuri iedvesmo un atbalsta bērnus iepazīt sporta pasauli!

Īpašs paldies Valmieras 2. vidusskolas sporta klases audzēkņiem Ancei, Denisam, Ņikitam, Danielam, Renāram, Martinam, Kerijai, Amandai un viņu mentoram Ventim Beķerim. Vidzemes džudo skolas trenerim Uldim Borskim, Vidzemes Sporta asociācijas pārstāvjiem Kasparam un Tomam. Vidzemes Karatē kluba trenerim Kasparam Riekstiņam!

logo

Pasākumu līdzfinansē projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros (vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040). Projekta kopējās izmaksas ir 431 550,00 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 366 817,50 EUR, valsts budžeta finansējums 64 732,50 EUR.

Foto: Andris Ķesteris