Aizvadīta pirmā Valmieras novada interešu izglītības un profesionālās ievirzes pedagogu konference

Labbūtības konference

15. decembrī Valmierā notika pirmā Valmieras novada interešu izglītības, profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogu, karjeras konsultantu un jauniešu centru darbinieku konference “Labbūtība. Labi. Būt.”, kurai dalību pieteica 130 dalībnieki. 

Konferencē atklāšanas uzrunu dalībniekiem teica Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže, akcentējot konferences tēmas aktualitāti, jo labbūtība līdzās lasītprasmei un drošai videi ir viena no trim galvenajām prioritātēm šajā mācību gadā visās Valmieras novada skolās. Muzikālo pārsteigumu sarūpēja Katrīna Dimanta un Rolands Zelčs. Konferenci vadīja Valmieras 5. vidusskolas skolotājs Gustavs Māziņš. 

Laila Snidzāne, “MetaCoach” mācību centra vadītāja, augstākā līmeņa vadītāja ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi mazo un vidējo komandu vadīšanā un attīstībā dažādu nozaru uzņēmumos, praktizējošais koučs, biznesa iemaņu, koučinga un personības attīstības programmu trenere, vadīja lekciju par emocijām, kāpēc tās var saukt par vērtīgu resursu, kādas emocijas palīdz, kādas traucē, veicot ikdienas pienākumus, kā var piemeklēt nodarbošanos brīdī, kad pār cilvēku valda kāda konkrēta emocija, lai netērētu laiku emociju pārvaldībai, kā plānot emocijas, zinot savu nodarbošanos. 

Konferences otrajā daļā Evija van der Beek, labbūtības līderības, emocionālās inteliģences un koučinga trenere, supervizore, labbūtības un līderības koučs, klātesošajiem sniedza atbildes jautājumiem, kur pedagogi visvairāk iztērē enerģiju, kas ir labbūtība un kādēļ tā ir svarīga, kādi ir labbūtības kritēriji, lai veicinātu savu un citu labbūtību, kā sadraudzēties ar stresu, kā arī dalījās ar praktiskām metodēm, ko ikviens var pielietot ikdienā, lai veicinātu labbūtību. 

Konferences Valmieras novada pedagogiem par izglītības nozarē aktuālām tēmām organizē Valmieras novada Izglītības pārvalde, lai pedagogi būtu informēti par nozares jaunumiem, lai viņus iedvesmotu, sniegtu jaunas idejas un atbalstu. Iepriekš līdzīga veida konference notika 25. augustā, kad tika aizvadīta ikgadējā Valmieras novada izglītības darbinieku metodiskā konference “Vērtēšana skolēna sniegumam”.