Aivis Paldiņš triumfē Latvijas Republikas Profesionālās meistarības konkursā “Mašīnbūves tehniķis 2022”

Aivis Paldiņš triumfē Latvijas Republikas Profesionālās meistarības konkursā “Mašīnbūves tehniķis 2022”

Valmieras tehnikuma audzēknis Aivis Paldiņš triumfē Latvijas Republikas Profesionālās meistarības konkursā “Mašīnbūves tehniķis 2022”. Šobrīd jaunietis apgūst profesionālās izglītības programmu “Mašīnbūves tehniķis”.

Izvēle par labu Valmieras tehnikumam tika izdarīta uzreiz pēc 9. klases absolvēšanas. Sākotnēji Aivis savu nākotni vēlējās saistīt ar CNC iekārtu iestatīšanu. Dažādu sakritību dēļ, tika izdarīta izvēle par labu mācību programmai “Mašīnbūves tehniķis”, ko puisis nemaz nenožēlo. Šobrīd Aivis ir sevi pierādījis ne tikai kā konkursa “Mašīnbūves tehniķis 2022” uzvarētājs, bet arī kā labākais virpotājs savā grupā.

Vaicāts par to, kas metālapstrādes jomā viņu uzrunā visvairāk, Aivis atzīst, ka tā viennozīmīgi ir virpošana. Mācību process grūtības nesagādā, tomēr viņš min, ka ļoti vērtīgi būtu padziļināti apgūt prasmes rasēšanā un darbā ar frēzi, lai pilnībā apgūtu šo arodu. Runājot par konkursu, Arvis, saka, ka gatavošanās un dalība tajā nesagādāja stresu, tomēr nelielu satraukumu radīja tas, ka es uzdevumu pabeidzu pirmais un bija jāgaida uz pārējiem dalībniekiem. Tad galvā iezagās doma, vai tiešām viss izdarīts pareizi.

Aivis ir gatavs aizstāvēt savu titulu arī citos konkursos metālapstrādes jomā, ja radīsies tāda iespēja. Atskatoties uz ieguvumiem konkursa laikā, jaunietis kā nozīmīgu min ieskatu citu skolu mācību procesā un zināšanu apmaiņu ar sacensību dalībniekiem. Puisis ir pateicīgs ģimenei par atbalstu un skolotājiem par sniegtajām zināšanām, kas palīdzēja kļūt par tik prasmīgu topošo speciālistu.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Kelpša-Čubrova, Valmieras tehnikums