Dikļos skanēs diriģenta Aivara Gaiļa jubilejas koncerts “Skaņas mirdzums”

Atzīmējot Dikļu 585. gadadienu, 11. jūlijā plkst. 14.00 Dikļu evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā notiks diriģenta Aivara Gaiļa 60 gadu jubilejas koncerts “Skaņas mirdzums”.

Koncertā piedalīsies VEF Kultūras pils jauktais koris “Dzīne” un VAS “Latvijas Pasts” jauktais koris “Dziesmu pasts”, kā arī jauniešu stīgu kamerorķestris “B-Sharp”.

Diriģentu Aivara Gaiļa, Artura Gaiļa un Viestura Gaiļa vadībā koncertā plānots atskaņot latviešu komponistu orģinālmūziku un tautas dziesmu apdares. Kopā ar stīgu orķestri “B-Sharp” un solistiem Lauru Kancāni, Rihardu Milleru, Daini Kalnaču tiks atskaņota Franča Šuberta mesa Nr. 2, kā arī fragmenti no Pētera Barisona kantātes “Brīnumzeme”. Pavadījumu nodrošinās pianiste Inguna Puriņa.

Aivars Gailis aizvadītā gada martā atzīmēja savas dzīves 60. gadskārtu. Diriģents savā radošās darbības laikā vairāk nekā 30 gadus ir mākslinieciskais vadītājs VEF Kultūras pils jauktajam korim “Dzīne”, VAS “Latvijas Pasts” jauktajam korim “Dziesmu pasts”, strādājis Latvijas Universitātes jauktajā korī “Juventus”, bijis mākslinieciskais vadītājs Latvijas Universitātes sieviešu korim “Minjona”. Jubilejas programma izveidota, lai koncertos paustu gūto pieredzi, kā arī pateiktos saviem domubiedriem, viņa vadīto koru esošajiem un bijušajiem dalībniekiem, kā arī klausītājiem par mijiedarbību, atbalstu, jo tieši publika nemitīgi ir rosinājusi īstenot ikvienu māksliniecisko ideju.

Ieeja bez maksas.

Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda derīgs Digitālais COVID-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju vai COVID-19 izslimošanu, vai laboratorisko analīžu rezultāti, kā arī derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai eID). Pasākumā var piedalīties arī bērni līdz 12 gadu vecumam bez testa veikšanas.

Koncerta norisi atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmieras novada pašvaldība.