Aicinām vasaras saulgriežus sagaidīt Valmieras novadā

Visgarākā diena un visīsākā nakts, kad krēslo, bet tā arī īsti nesatumst, un tāpat domas – vainagos iepītas tikai labās un gaišās. Lai skaists vasaras saulgriežu sagaidīšanas laiks un Jāņu dienas svētki!

Visgarākā diena un visīsākā nakts, kad krēslo, bet tā arī īsti nesatumst, un tāpat domas – vainagos iepītas tikai labās un gaišās. Lai skaists vasaras saulgriežu sagaidīšanas laiks un Jāņu dienas svētki!

Zilākalna Kultūras nams aicina no 1. jūnija līdz 17. jūlijam (darba dienās – darba laikā, sestdienās, svētdienās – no plkst.13.00 līdz 16.00) apskatīt mākslinieka Jāņa Puriņa izstādi “Ainava dvēselei”. Akvareļa, kā arī eļļas, guašas un tempera tehnikā gleznotās dabas ainavas, klusā daba un portreti dāvinās īpašo vasaras noskaņu un ainavas dvēselei.

17.jūnijā plkst.16.00 Ēveles bibliotēkā notiks “Tējas pēcpusdiena”. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par zāļu tēju iegūšanu, apstrādi un ārstnieciskajām īpašībām.

17.jūnijā plkst.18.00 pie Sedas Kultūras nama notiks Jāņu ielīgošana kopā ar Smiltenes folkloras kopu “Rudzupuķe”, Jērcēnu folkloras kopu “Mežābele” un dziedošajām meitenēm no ansambļa “Sudāruška”.

18.jūnijā plkst.11.00 līdzās Valmiermuižas parkam svinēsim vasaras saulgriežus un notiks “Gardu muti” tirdziņš. Klēts skatuvē uzstāsies latviešu folkgrupas “Ududu”, “Laiksne”, “TKP” (Julgī Stalte, Ēriks Zeps un draugi), kā arī austriešu Albin Paulus. Ieeja tirdziņā un koncerti Klēts skatuvē – bez maksas. Jau piekto gadu Valmiermuižas parkā 17.–18. jūnijā norisināsies arī starptautiskais etnomūzikas festivāls. Tajā būs plaša programma uz divām skatuvēm. Plašāk par etnofestivālu un biļešu iegādi šeit.

18.jūnijā plkst.11.00 Rūjienas estrādē norisināsies ielīgošanas koncerts kopā ar tautas mūzikas kapelu “Rūvenas aure” un VPDK “Luste”.

Aicinām gan lielus, gan mazus jautri un interesanti izbaudīt Līgo svētku burvību! Ielīgošanas prieki notiks Ramatas estrādē 18. jūnijā plkst. 19.00 kopā ar Staiceles amatierteātri “Fabrika”, lustējoties staiceliešu gaumē. Savukārt no plkst.21.30 līdz 2.30 notiks pirmsjāņu balle ar grupu “VILX” (ieeja 3 EUR).

Trikātas pilskalna estrādē Jāņu ielīgošana notiks 18. jūnijā no plkst. 19.00, kad svētku noskaņu dāvinās VPDK “Abuls”, “Dzieti” un “Mūri”, senioru deju grupa “Sapnis”, jauktie kori “Trikāta” un “Pakalni”, folkloras kopa “Stutes”, bērnu ansamblis Domino”, Trikātas pirmsskolas bērnu deju grupa, kā arī Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris koncertā “Lai līgojam, lai svinam”. Pēc koncerta ikviens gaidīts uz labu izdejošanos zaļumballē kopā ar grupu “Alianse”. Zaļumballē ieeja 3 EUR.

Ēveles muižas parka estrādē 18. jūnijā plkst. 21.00 aicinām uz koncertu “Pār gadskārtu Jānīt’s nāca”, kurā piedalīsies Ēveles pašdarbnieku kolektīvi un viesi. Bet pēc tam – pirmā šīs vasaras zaļumballe kopā ar grupu “Bums” no Cēsīm. Ieeja zaļumballē – 3 EUR.

18.jūnijā no plkst. 21.00 Matīšu estrādē Jāņu dienas noskaņās būs Matīšu Tautas nama amatierteātra jubilejas norise “Mēs no laukiem – Teātrim 15”. Teātris aicina – kopējā stilistikā aicinām ievērot tēmu “mēs no laukiem” (smalkā vārdā drescode) – ģērbjam skaistākās štātes lauku ballei. Svētkus svinēsim kopā ar draugu amatierteātru sveicieniem un aktieri Normundu Bērzu. Tāpat tiks demonstrēta filma par Matīšu amatierteātra 15 gadu darbību, bet pēc tam – zaļumballe kopā ar grupu “Vēja muzikanti”. Ieeja – bez maksas.

19.jūnijā jau no plkst. 9.00 līdz 14.00 Mazsalacā sāksim gatavoties svētkiem – notiks Pirmsjāņu tirgus. No plkst. 11.00 Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā svinēsim vasaru un lustēsimies ar folkloras kopu “Tarkšķi” un Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”, kā arī vecākiem un bērniem būs dažādas atrakcijas un uzdevumi.

19.jūnijā no plkst. 16.00 Burtnieku parkā aicinām uz vainagu un latvisko zīmju pīšana no dabas materiāliem – radošā darbnīca ar floristi Agitu Brambati “Jāņuzālēs sapinies…”. Ieeja – bez maksas. Jāpiemin, ka dabas materiāli pīšanai būs pieejami. Tā kā vietu skaits grupā ierobežots, dalību radošajā darbnīcā lūdzam pieteikt, zvanot pa tālruni 26499865.

19.jūnijā plkst. 19.00 Jērcēnmuižas parkā ielīgosim Vasaras saulgriežus kopā ar dziedošo Tihovsku ģimeni no Ludzas. Visu, ko Dace, Laima un Dagnis dara, viņi dara no sirds. Tas ir sirds darbs, kas iemieso tādas latviskās pamatvērtības kā ģimeniskums, muzikalitāte, patriotisms un mīlestība. Viņi dalīsies savā mīlestībā ar klausītājiem. Kad saule laidīsies rietā, kursim vasaras saulgriežu ugunskuru. Vijiet vainagus un nāciet ielīgot!

21.jūnijā no plkst. 18.00 Kocēnos, Kokmuižas promenādē norisināsies “Vasaras saulgrieži Kocēnos”. Būs Saulgriežu tirdziņš, kurā savus gardos un skaistos ražojumus piedāvās Valmieras un apkārtējo novadu mājražotāji, kā arī iespēja iegādāties un baudīt dzērienus un gardumus no Valmiermuižas alus tirgotavas. Kopā siesim visgardāko Jāņu sieru un pīsim skaistākos Jāņuzāļu vainagus. Aicinām ņemt līdzi arī pašu plūktas Jāņuzāles. Savukārt no plkst. 21.00 uz “Svētkiem Jāņa sētā” ar lustīgām dziesmām un dančiem aicinās Katrīnas Dimantas orķestris un mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi: VPDK “Savieši” (Kocēni), TDA “Gauja” un VPDK “Gauja” (Valmiera). Saulei rietot, tiks iedegti ugunskuri un varēs baudīt maģisko saulgriežu vakara noskaņu, dodoties izbraucienā ar laivām pa Kokmuižas dīķi. Apmeklējums ir bez maksas.

21.jūnijā plkst.18.00–21.00 pie Plāņu Tautas nama būs lauku partnerības “Ziemeļgauja” atbalstīta meistarklase “Es to savu vainadziņu skaistu vien darināju” Maijas Jančevsakas vadībā.

Vasaras saulgriežus 21. jūnijā no plkst. 20.00 aicinām sagaidīt Brenguļos, kur tiks veikts uguns rituāls un pīti vainagi. Aicinām ņemt līdzi ziedus un zaļumus, lai katram vainags izdodas savā gaumē un smaržās. Uzstāsies folkloras kopa “Mežābele”. Skanēs arī vakara mūzika uz ūdens – muzicēs Andris Daņiļenko un Valdis Zilveris.

21.jūnijā plkst.20.00 vasaras saulgrieži Sēļu muižā – Jāņuguns un līgošana kopā ar Sēļu muižas folkloras kopu “Sēlene” un kapelu “Sēļu muižas muzikanti”. Savukārt jau no plkst.18.00 – zāļu tēju lasīšana, vainagu pīšana, zīlēšana un pīrāgu cepšanu. Ieeja – bez maksas.

Ipiķu pagastā vasaras saulgriežus svinēsim 21. jūnijā plkst. 22.00, kopā ar Igaunijas draugiem dziedot, ejot rotaļās un iekurot ugunskuru pie Igaunijas robežas, laukumā pie robežzīmes “Baltās naktis”.

22.jūnijā no plkst. 18.00 Valmierā, Jāņparkā valdīs īsta svētku rosība – te mazi un lieli Jāņabērni tirdziņā varēs sarūpēt visu svētku galdam nepieciešamo, baudīt īstas Jāņu sajūtas un lustēties zaļumballē. Svētkiem atbilstošu muzikālo noskaņu Jāņparkā radīs grupa “Čipsis un Dullais”, tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti”, savukārt uz lustīgiem dančiem aicinās grupa “Ceļojums”. Darbosies āra kafejnīca, bet tematiskā foto stūrī varēs iemūžināt īpašo mirkli fotogrāfijā. Aicinām uz “Jāņojam Jāņparkā”!

Tautas muzikanti – grupa “Ziemeļmala” no Limbažiem Valtera Reiznieka vadībā aicina uz lustīgu Jāņu ielīgošanu Zilākalna estrādē 22. jūnijā plkst. 19.00. Iekursim ugunskuru un, ja būs vēlme, varēs arī padancot, jo “Ziemeļmala” nav folkloras grupa, tā nav lauku kapela – tā ir vienkārši tautas mūzika, kas Jāņos visiem iet pie sirds.

Mūrmuižas estrādē 22. jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz Liepas amatierteātra “Krams” vasaras saulgriežu laikam īsteni atbilstošu sadzīves komēdiju “Kāzas bazūnēs”. Noslēgumā – uguns rituāls kopā ar folkloras kopu “Stutes” un zaļumballe.

Vaidavas ezermalas estrādē vasaras burvību un Jāņu dienas lustes aicinām piedzīvot 22. jūnijā no plkst. 20.00, kad norisināsies “Jāņu ieskandināšana Vaidavā” kopā ar muzikālo apvienību “Dzilna”. Ieeja – bez maksas.

Rencēnu pagasta estrādes skvērā 22. jūnijā plkst. 20.00 aicinām uz kopīgu līgošanu ar folkloras kopā “Rota”, “Mežābele” un kapelu “Rotas muzikanti”.

22.jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē notiks vaļas brīžos veidots, pārskrējienos starp darbu un māju mēģināts brīvdabas uzvedums – Alunāna latviešu kašķu gabals “Draudzes bazārs”, režisors Imants Strads. Izrādē īpašais viesis – Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Ieeja 8 EUR, izrādes dienā – 10 EUR (www.bilesuparadize.lv un Strenču Kultūras centrā).

22.jūnijā plkst. 20.00 Bērzaines Tautas namā norisināsies Bērzaines amatierteātra pirmizrāde “Vecie draiskuļi”, režisors Andris Liepiņš. Savukārt plkst.22.00 Bērzaines estrādē notiks balle ar duetu “Ilona un Igors”.

22.jūnijā plkst.20.00 Lodes parkā aicinām uz Jāņu ielīgošanu kopā ar Lodes Kultūras nama ansambļiem.

23.jūnijā biedrība “Burtnieku makškerēsanas un tūrisma skola” svētkus aicina svinēt Matīšu peldētavā pie Burtnieku ezera vai laivās ezerā. “Līgo, līgo pie Burtnieku ezera” aicina – līgojam, copējam, ballējam, Jāņos neguļam! Plkst. 7.00–12.00 makšķerēšanas sacensības (dalības maksa 5 EUR), spiningošana – vērtējums būs loma svars; pludiņmakšķerēšana, vērtējums būs loma svars. Plkst. 13.00 norisināsies kastinga sacensības, plkst. 14.00 – apbalvošana un zivju zupa. Plkst. 15.00, 17.00, 19.00–24.00 braucieni ar kuģīti “Made Maria” (5 EUR). No plkst. 22.00 norisināsies Līgo balle ar grupu “Pajūgi un draugi” (ieejas maksa – 3 EUR). Aicinām laikus pieteikt piknika vietas un rezervēt braucienus ar kuģīti, zvanot pa tālruni 29456900.

23.jūnijā no plkst.16.00 Neikenkalna parkā pulcēsies amatnieki un mājražotāji, aicinot iegādāties siera rituļus, pašceptu maizīti, piedāvājumā arī lina šalles un vasarīgs ietērps, kā arī dažādi darinājumi. Lieli un mazi aicināti pastaigu parkā baudīt zirga mugurā. Būs iespēja piedalīties siera siešanā un Jāņu zāļu vainagu pīšanā (lai tas izdotos pavisam īpašs, aicinām nākt jau ar pašu saplūktām Jāņu zālēm un ziediem). Meistarstiķus uz ugunskura gatavos Mārtiņš Sirmais un Jānis Siliņš. No plkst. 18.00 līdz rīta gaismai kopā ar Sēļu tautas muzikantiem un grupu “Zeidi” sadziedāsimies un dancosim. Plkst. 20.00 uzstāsies jaunā folkgrupa “Daba San”, plkst. 22.00 Neikenkalnu ieskandinās “Jauno Jāņu orķestris”, bet no plkst.24.00 Jāņu rītu sagaidīsim ar grupu “Zelta kniede”. Turpat darbosies brīvdabas ēdinātāji. Ieeja – bez maksas. Visi, kuri vēlas, aicināti ņemt līdzi telti, kas noderēs kādam atpūtas brīdim.

23.jūnijā plkst.17.00 Rūjienas pilsētas estrādē Rūjienas Kultūras nama amatierteātris “Vitrāža” aicina ielīgot zāļu dienu ar Aijas Birbeles kriminālkomēdiju “Zaļā zona”.

23.jūnijā plkst. 22.30 Lībiešu pilskalna estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe ar grupu “Zilais lakatiņš”, kā arī darbosies bufete. Ieeja 3 EUR.

23.jūnijā no plkst. 23.00 Burtnieku parkā aicinām uz labu lustēšanos Līgo nakts zaļumballē. Ieeja – bez maksas.