Aicinām uz Zinību dienas svētkiem

Zinību dienas norises Valmierā

Brīnīties, izzināt, darboties, satikties, klausīties, skatīties, priecāties – aicinām skolēnus, skolotājus, ģimenes, draugus un visus, kuriem 1. septembris ir svētku diena, neskatoties uz to, vai pirmais solis pāri skolas durvju slieksnim vēl nav sperts vai tas noticis pirms vairākiem desmitiem gadu, svinēt skolas atsākšanos kopā!

Valmieras muzeja iekšpagalmā 1. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies jau tradicionālā Zinību dienas norise bērniem un jauniešiem “Citāda skola”. Šoreiz vadmotīvs ir “Sens, ne tik sens”, iesaistot mazākus un lielākus dalībniekus gan aktīvās un radošās nodarbībās brīvā dabā, gan arī aicinot iepazīt Valmieras muzeja ekspozīciju – atvērto krājumu “Mājā un sētā”. Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt vairākas radošas nodarbības – mācību stundas, pārbaudot savas spējas vizuālajā mākslā, matemātikā, latviešu valodā, sociālajās zinībās, kā arī sportā. Šogad nodarbībām doti arī to raksturojoši nosaukumi, piemēram, “Pipirkšķītis”, kurā, izmantojot senākās svara un garuma mērvienības, varēs pārbaudīt savu spēku un vērību, vai “Otētāji”, kurā, pielietojot interesantu mākslas tehniku, būs iespēja radīt krāsainu mākslas darbu, izveidojot dārgumu lādi.

“Citāda skola”, kā arī muzeja apmeklējums vecākiem ar bērniem 1. septembrī ir bez maksas. Aicinām apmeklēt arī Izstāžu namu, kurā iespējams aplūkot mākslinieka Klāva Lora izstādi “Sabotāža II”, kā arī ekspozīciju – atklāto krājumu “Mājā un sētā”. Muzeja ārstniecisko augu un garšaugu dārzā Pilskalna ielā 2 visas dienas garumā priecēs ziedu audzētāju Maijas Breikšas un Ritas Zaļās dāliju izstāde.

1.septembrī laukumā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Zinību dienas svētki #PirmaisVALMIERĀ. Plkst. 12.00 un 14.00 uz interaktīvu izrādi aicina Zinātniskais teātris “Laboratorium.lv”. Izrādes laikā vadītāji kopā ar dalībniekiem veiks eksperimentus un zinātniskus trikus, kas bērniem un pieaugušajiem ļaus ieraudzīt zinātni pavisam jaunā gaismā un iemīlēt to. Plkst. 13.00 un 15.00 šovu ar maģijas un komēdijas elementiem piedāvās iluzionists un burvju triku meistars Robijs Trankalis. No plkst. 12.00 līdz 16.00 koprades darbnīcas DARE T kreklu apdrukas darbnīcā varēsi izveidot savu apdruku ar #PirmaisVALMIERĀ motīvu, bez maksas to uzdrukājot uz līdzi paņemtā kokvilnas krekliņa vai maisiņa. Būs iespēja izvēlēties baltas vai tumši zilas krāsas motīvu.

Valmiermuižas alus darītava 1. septembrī aicina uz Zinību dienas svinēšanu. No plkst. 10.00 līdz 21.00 Valmiermuižas alus virtuve būs sagatavojusi īpašu ēdienkarti, kas priecēs kā mazus, tā lielus. Plkst. 12.00-18.00 darbosies grāmatzīmju meistarnīca, kur ikvienam būs iespēja radoši izpausties un izgatavot savu grāmatzīmi jaunajam mācību gadam. Plkst. 12.00-18.00 Valmiermuižas viesistabā „Atom art” animācijas studija izrādīs „Lupatiņu” jaunākās sērijas, kā arī ar „Čuči čuči” un „Bize un Neguļa” animācijas filmiņas. Plkst. 14.00-18.00 Valmiermuižas parkā ikvienam apmeklētājam būs iespēja ļauties aristokrātiskai atpūtai zirga mugurā kopā ar Valmiermuižas staļļa iemītniekiem. Maksa par izjādi zirga mugura – 3 eiro. Būs iespēja degustēt „Gardu muti” zelterus un Tutas svētku dzērienu, kā arī būs nepieredzēta iespēja katram skolēnam izveidot savam iemīļotajam zelterim īpašo etiķeti. Pie „Gardu muti” stenda darbosies bērnu tetovējumu darbnīca, kur varēs rotāties ar tetovējumiem. Galdiņu rezervācija pa tālruni 28664424.

Hanzas laukumā no plkst. 13.00 līdz 17.00 viesosies četrkājainie svētku viesi – poniji un zirgs no “Valmiermuižas staļļa”. Par atsevišķu samaksu bērni varēs doties izjādē ponija vai zirga mugurā. 

Īpašā fotogrāfijā savu 1. septembri – atkalredzēšanās svētkus – varēsi iemūžināt tematiskā fotostendā, kas atradīsies pie Dzirnavu ezeriņa. Turpat arī būs pārsteigums, kam cieša saistība ar skolas tāfeli.

No plkst. 18.30 Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina jauniešus un visus, kuri sirdī jauni, laukumā pie Valmieras Kultūras centra apmeklēt grupas “Audiokvartāls” koncertu, kurā viegla rokmūzika tiks apvienota ar mūsdienīgām elektroniskām skaņām. Svētku noslēgumā – SILENT DISCO ar DJ Alexx Rea un Tomu Polakenu pie pults.

Pārsteigumi gaidāmi arī Strenču brīvdabas estrādē. Tur no plkst. 18.00 skolēni, vecāki, vecvecāki, draugi, skolotāji un ikviens interesents aicināts ļauties brīnumiem un iepazīt maģijas pasauli, vērojot iluzionista Edžus burvju triku šovu. 

Labdarības organizācija “Dr. Klauns” aicina 1. septembrī plkst. 11.00 pie Valmieras Kultūras centra tikties ar izturīgo un dzīvespriecīgo dakteri klaunu Jāni Taukuli jeb Dr. Jaukuli. Viņš no 24. augusta devies velomaratonā, veicot apmēram 2000 kilometru, lai viesotos dažādās Latvijas vietās un pastāstītu, cik svarīgu uzdevumu veic Dr. Klauni, palīdzot bērniem Latvijas slimnīcās justies drosmīgākiem un veseļoties ātrāk. Velomaratons notiks par godu organizācijas “Dr. Klauns” desmit gadu jubilejai. Turklāt kopā jāpaveic vēl kāds svarīgs uzdevums. Jānis un Dakteri klauni aicina satikties Valmierā, pavadīt viņu ceļā, kā arī uztaisīt vislielāko kopbildi ar sarkanajiem deguniem – šis ir Dakteru klaunu izaicinājums. Sarkanie deguni ir iepriekš jāiegādājas Rimi veikalos, arī šādā veidā atbalstot dakterus klaunus.