Aicinām uz zīmējumu darbnīcu “Kā rodas lietas?”, iedvesmojoties no Māra Bišofa darbiem

Tuvojoties izstādei "Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm", kas veltīta māksliniekam Mārim Bišofam un ko no 7. oktobra būs iespējams aplūkot Valmierā un tās apkārtnē, aicinām lielus un mazus 7. oktobrī plkst. 11.00–13.00 Valmiermuižas parkā uz zīmējumu darbnīcu "Kā rodas lietas?" kopā ar vienu no izstādes dalībniecēm – mākslinieci Agati Lielpēteri.

Tuvojoties izstādei “Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm”, kas veltīta māksliniekam Mārim Bišofam un ko no 7. oktobra būs iespējams aplūkot Valmierā un tās apkārtnē, aicinām lielus un mazus 7. oktobrī plkst. 11.00–13.00 Valmiermuižas parkā uz zīmējumu darbnīcu “Kā rodas lietas?” kopā ar vienu no izstādes dalībniecēm – mākslinieci Agati Lielpēteri.

Darbnīca atvērta ikvienam interesentam, tai nav nepieciešams iepriekš pieteikties. Dalība ir bez maksas, visi materiāli tiks nodrošināti.

Jāpiemin, ka, gaidot izstādi “Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm”, jau norisinājušās radošās darbnīcas. Viviannas Marias Staņislavskas vadībā ar Latvijas Dabas fonda atbalstu Valmierā augusta vidū norisinājās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētās radošās ilustrāciju darbnīcas “bišofs ilušofs animēšofs”. Ikvienam interesentam bija iespēja iepazīt mākslinieka Māra Bišofa darbus, iedvesmoties no tiem un radīt savus tēlus. Septembrī māksliniece viesojās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, kur kopā ar skolas audzēkņiem diskutēja par ekoloģiju, animāciju mūsdienās, dažādām animācijas tehnikām un paņēmieniem un papildināja vasarā veidotos tēlus ar tekstiem, kas raksturo mūsdienu cilvēka pretrunīgo attieksmi pret pieaugošajām klimata pārmaiņu problēmām. Darbnīcās radītie tēlu dizaini pārtapa košās uzlīmēs un mini animācijās, ko māksliniece, savietojot kopīgā stāstā, pārvērtīs klimata krīzes tēmai veltītā mākslas darbā, kas būs skatāms izstādē “Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm”.

Savukārt māksliniece Ingrīda Pičukāne Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā septembra sākumā darbnīcu ciklā kopā ar jauniešiem attīstīja vizuālus un tekstuālus mākslas projektus, ko iedvesmoja mākslinieka Māra Bišofa darbi. Darbnīcās ar mākslinieci jaunieši bija aicināti domāt par dzimumu un sociālo lomu izspēli mākslā. Arī šie darbi būs skatāmi izstādē “Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm”.

Sākot no 7. oktobra, Valmierā būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā izstāde “Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm”, kurā astoņi Latvijas mākslinieki reflektē par un mijiedarbojas ar Māra Bišofa daiļradi. Līdz 10. novembrim izstāde būs skatāma Valmieras pilsētvidē – no ēku sienām un jumtiem līdz pat veikalu plauktiem.

Izstādes centrālā ass griežas ap mākslinieku Māri Bišofu, kura īpašo rokrakstu atpazīst ļoti daudzi, bet kurš tomēr ir savrupnieks Latvijas mākslas ainā. Dzimis Rūjienā, vēlāk kļuvis par pasaules pilsoni, kura radošā trajektorija aptvērusi arī Izraēlu, Franciju un ASV, bet nu mākslinieks jau 20 gadus ir atgriezies un dzīvo Latvijā. Bišofs joprojām zīmē katru dienu, gan savos darbos paredzot nākotni, gan veidojot sarkasma un humora piesātinātus komentārus par aktuāliem notikumiem Latvijā un pasaulē.

Izstādes kuratores Solvita Krese un Māra Žeikare aicinājušas astoņus māksliniekus – Ēriku Boži, Kasparu Groševu, Ernestu Kļaviņu, Agati Lielpēteri, Mariju Luīzi Meļķi, Ingrīdu Pičukāni, Krišu Salmani un Viviannu Mariu Stanislavsku – mijiedarboties ar Bišofa radošo praksi, veidojot jaunus mākslas darbus, kas papildinās urbāno telpu. Izstādē būs redzami arī Māra Bišofa darbi. Plašāk par izstādi šeit.

Izstādes un tās pavadošās programmas tapšanu un norisi atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Dabas fonda projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!”, Valmiermuižas alus darītava, akciju sabiedrība “Latvijas Finieris”, SIA “KRASO”, JCDecaux, SIA “Vecpilsētas drukātava”, laikraksts “Liesma”, laikraksts “Tava Izvēle”, Valmieras Drāmas teātris, laikmetīgās mākslas telpa “Kurtuve”, veikals “Kameja”.