Aicinām uz Valmieras dzimšanas dienas koncertiem

“Jumprava”, Ģirts Rozentāls jeb Ozols, BŪŪ, “Daddy Was A Milkman”, “Lustīgais blumīzers”, “Lauku Muzikanti”, “Rumbas kvartets”, “Bermudu divstūris”, “KautKaili”, “Franco Franco”, Chris Noah, “Rīgas modes”, Rolands Če, DJ ALEXX REA, Valmieras Mūzikas skolas pedagogu sarūpētie muzikālie pārsteigumi, brīnišķīgs ērģeļmūzikas koncerts, tiekoties mūziķiem Ilonai Birģelei un Armandam Alksnim, mierpilna noskaņa kopā ar Kārli Kazāku un Kasparu Tobi, sadziedāšanās kopā ar kamerkori “Kaķi” un modināšana Yamaha skolas audzēkņu izpildījumā, kā arī svētku radio kopā ar Sandu Dejus un Uģis Melderu. Tik plašs un dažādām gaumēm atbilstošs būs muzikālais piedāvājums Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, no 22. līdz 24. jūlijam.

“Jumprava”, Ģirts Rozentāls jeb Ozols, BŪŪ, “Daddy Was A Milkman”, “Lustīgais blumīzers”, “Lauku Muzikanti”, “Rumbas kvartets”, “Bermudu divstūris”, “KautKaili”, “Franco Franco”, Chris Noah, “Rīgas modes”, Rolands Če, DJ ALEXX REA, Valmieras Mūzikas skolas pedagogu sarūpētie muzikālie pārsteigumi, brīnišķīgs ērģeļmūzikas koncerts, tiekoties mūziķiem Ilonai Birģelei un Armandam Alksnim, mierpilna noskaņa kopā ar Kārli Kazāku un Kasparu Tobi, sadziedāšanās kopā ar kamerkori “Kaķi” un modināšana Yamaha skolas audzēkņu izpildījumā, kā arī svētku radio kopā ar Sandu Dejus un Uģi Melderu. Tik plašs un dažādām gaumēm atbilstošs būs muzikālais piedāvājums Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, no 22. līdz 24. jūlijam.

Jau no 18. jūlija mājaslapā valmierasvin.lv ieslēdz dzimšanas dienas radio! Tas skanēs visu svētku nedēļu, no 18. līdz 24. jūlijam, atskaņojot gan dzimšanas dienai īpaši piemērotus skaņdarbus, gan stāstot, kas gaidāms svētkos. 22. un 23. jūlijā svētku studija būs ne tikai tiešsaistē, bet arī klātienē Valmieras centrā, kur radio tiešraidēs rosīsies Uģis Melders un Sanda Dejus.

22.jūlijā plkst. 20.00 aicinām uz harmonisku randiņu! Dīvaliņa pļavās uz “Harmonija brīvdabā” skatuves kāps vairākas Latvijā pazīstamas apvienības un mūziķi: “KautKaili”, “Franco Franco”, Chris Noah, “Rīgas modes” un Rolands Če. Vakars turpināsies ar muzikālu baudījumu līdz pat plkst. 1.45, un Vinda Street food gardus ēdienus piedāvās līdz plkst. 02.00.

22.jūlija plkst. 20.00 satiekamies pie centrālās skatuves skvērā pie Valmieras Kultūras centra. Ieskandināsim svētkus, sadziedoties ar kamerkori “Kaķi”. Un tad jau plkst. 21.00 satiksimies ar lietuviešu dziedātāju un dziesmu autoru Ignu Pocūnu (Ignas Pociūnas), labāk pazīstams kā “Daddy Was A Milkman”! Viņš ir viens no nedaudziem Lietuvas debitantiem, kurš guvis atzinību ne tikai savā valstī. Mūziķim ir arī kopīgs skaņdarbs “This Is How I Feel” ar grupu “Prāta Vētra”. Radiostacijās bieži dzirdama “Daddy Was A Milkman” populārākā dziesma “Breathe In”.

Piektdienas vakara noslēgumā, plkst. 22.30, – koncertballīte kopā ar “Bermudu divstūri” un pēc tam – DJ ALEXX REA.

Vai kādreiz esi piedzīvojis modināšanu dzīvās mūzikas pavadībā? Valmieras dzimšanas dienas sestdienas rītā Tev pamosties palīdzēs Yamaha skola kopā ar Sandu Dejus un Uģi Melderu. Īpašā modinātāja skaņas pārvietosies pa Valmieras ielām un piestās dažādos pagalmos. Būs skaļi!

Satiekamies pie centrālās skatuves arī 23. jūlijā plkst. 20.00, lai šūpotos dažādos mūzikas ritmos un iepazītu jauno pašmāju mūziķi BŪŪ! Viņa mūzikā runā par vienlīdzību, rūpēm par sevi, empātiju un citiem sociāli nozīmīgiem tematiem. Darot to ar vieglumu un gaišu trakumu, viņa spēj piecelt publiku kājās un labi iekustināt.

Savukārt no plkst. 21.20 tiekamies ar Ģirtu Rozentālu jeb Ozolu – vienu no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Vai dzirdēsim kaut ko no Zelta diska statusu saņēmušajiem albumiem “Cieņa un mīlestība” un “Augstāk, tālāk, stiprāk” – to uzzināsim klātienē.

Bet ap plkst. 22.45 tiksimies ar leģendāro Latvijas elektroniskā roka grupu “Jumprava”. Katra uzstāšanās ir baudījums dvēselei “Jumpravas” mūzikas cienītājiem. Atzīmējot grupas 35. gadadienu, šobrīd top režisora un grupas dalībnieka Aigara Graubas filma “Jumprava. Lielais notikums”, filmēšanai norisinoties arī Valmierā, kur meklējami grupas pirmsākumi. Rīta gaismu sagaidīsim ballītē kopā ar grupu “Ballīšu Orķestris”.

23.jūlijā plkst.12.00–13.00 aicinām Vecpuišu parkā uz satikšanos ar Valmieras Mūzikas skolas pedagogiem, kuri sagatavojuši īpašu programmu svētku randiņa tematikā. Koncertā skanēs gan instrumentālā mūzika, gan dziedājumi. Skolotāji ir izveidojuši ansambļus un apvienības. Pārsteigumi būs! Ja sirds sitas šlāgermūzikas un balles ritmos, 23. jūlijā plkst. 18.00–22.30 Vecpuišu parkā jestri, no vasaras ziedoņa mazliet apdulluši, izdejosimies iemīļotas mūzikas pavadībā kopā ar grupām “Lustīgais blumīzers”, “Lauku Muzikanti” un “Rumbas kvartets”.

Valmieras dzimšanas dienas izskaņā, 24. jūlijā plkst. 13.00, skaists ērģeļmūzikas koncerts skanēs Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā. Uzstāsies Ilona Birģele, ērģeles, un Armands Alksnis, elektriskā ģitāra.

Savukārt plkst. 14.00 Valmieras Gaujas tramvaja ostā tiksimies ar mūziķiem Kārli Kazāku un Kasparu Tobi. Miera ostā dzirdēsim brīnišķīgo mūziķu sadarbību – skaņdarbus no albuma “Apspēlēts” un dziesmu “Pārziemošu”.

Valmieras 739. dzimšanas dienas “Svētku randiņš” programmu skati mājaslapā valmierasvin.lv.

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.